Deen priznáva používanie rasových zlomov

obraz

Getty Images

19. júna 2013 – Aj keď bola v dôsledku súdneho sporu, ktorú podala Lisa Jacksonová, bývalá generálna riaditeľka Savannah, reštaurácia v Gruzínsku Seafood Uncle Bubba a Oyster House, Deen priznáva, že v minulosti používal n-slovo: Áno, samozrejme.”

Počas tej istej výpovede tiež hovorí, že “to nie je len slovo, ktoré používame, pretože čas pokračuje.V skutočnosti sa zmenili od 60. rokov na juhu a moje deti a môj brat súhlasili s týmto slovom, ktoré sa používa v akomkoľvek krutom alebo ako aj ja. “

Deen údajne chcela čiernych zamestnancov, aby pôsobili ako otroci

obraz

Getty Images

19. júna 2013 – Jackson tiež vyhlásil, že Deen chcela, aby jej afroameričtí zamestnanci sa správali určitým spôsobom počas svadby, ktorú plánoval Deen. “Myslím, bolo to naozaj pôsobivé. Táto reštaurácia predstavovala určitú éru v Amerike … po občianskej vojne, počas občianskej vojny, pred občianskou vojnou … Neboli to len černosi, boli to čierne ženy … Povedal by som, že sú otrokmi, “Radar citoval Deen ako povedal o strane počas depozície.

Opýtaný pre Deen neskôr povedal spoločnosti TMZ: “Pani Deenová neospravedlňuje ani nepovažuje používanie rasových epitetov za prijateľné a teší sa na jej deň na súde.”

Zábery Deena sympatizujúce s otrokmi vlastniacimi predkovia Re-Emerges

obraz

Getty Images

21. júna 2013 – po uloţení HuffPost opätovne navštívil časopis TimesTalk Deen v roku 2012. V ňom uviedla, ţe “černošská ľudia boli takou neoddeliteľnou súčasťou našich životov [počas občianskej vojny], boli ako naša rodina” a označovali Afroameričanov za “týchto ľudí” a “pracovníkov”.

Potravinová sieť neobnovuje svoju zmluvu

21. júna 2013 – Potravinová sieť potvrdzuje, že v dôsledku súdneho procesu nebude obnovovať zmluvu Deen. Jej show Paula domáce varenie skončila po tom, ako bola vo vzduchu 14 rokov.

V tej dobe vydala vyhlásenie CNN, v ktorom hovorí: “Mám tú radosť, že môžem dovoliť toľko domácností po celej krajine a stretnúť sa s ľuďmi, ktorí so mnou zdieľajú najpostihnutejšie a osobnejšie príbehy. Potravinová sieť, ďakujem vám znova Láska a najlepšie pokrmy pre všetkých.

Reakcia Michaela Twittyho na škandál ide vírusová

obraz

Getty Images

25. júna 2013 – Twitty – čierny, židovský potravinový učenec – napísal neuveriteľne silnú odpoveď na Deen spád, ktorý rezonoval po celej Amerike:

“Zdá sa mi to ťažké byť na vás veľmi rozhnevaný, keď ste počas posledných volieb zažili znovunadobudnutie černocha – ako niečo z obdobia WEB Du Bois. “Myslím si, že mnohí si myslia, že je to vážna víťazka pre” demokraciu “. Ak chcem byť zúrivý na niečo rasovej – dobre Ameriky – sa stane skutočnosťou – mali sme dobrých dvanásť rokov skutočne bohatého materiálu, okrem Paula Deena: Áno, Paula, vo svetle všetkých týchto vecí ste konečným, dokonalým rasistom a ten, kto nás tuk stal, a dôvodom, prečo je americká strava naštvaná a … neveríte tomu viac ako ja. “

Deen sa objaví na dnešnej show

26. jún 2013 – Deen povedal Mattovi Lauerovi: “V rade nie je rasista.”

Ďalšie obvinenia z rasizmu v jej reštauráciách

obraz

Getty Images

24. júla 2013 – hovorí Dora Charles, dlhoročná zamestnankyňa spoločnosti Deen New York Times Deen ju chcela, aby sa obliekla oblečením v štýle teta Jemima a aby jej zvonila zvončekom, keď bolo jedlo pripravené. “Povedal som:” Nechcem zvoniť zvon. To je pre mňa symbolom toho, čo sme doteraz robili. “

Rýchlo uzavrie svoju reštauráciu

obraz

Getty Images

3. apríl 2014 – The Savannah Morning News hlásené zamestnanci strýka Bubby neboli upozornení predtým, než sa dozvedeli, že stratili prácu.

Vracia sa k dnešnej show, aby vysvetlila, čo sa naučila

obraz

NBC

23. september 2014 – Deen sa opäť stretne s Lauerom, aby diskutovali o tom, že je jeden rok od pôvodného škandálu a po tom, ako federálny sudca zamietol žalobu proti nej. “Neviem túto ženu, a keď vidím také veci, budem bežať z miestnosti,” povedala o originálovi Dnes Zobraziť vzhľadu. “Musím povedať, že mi to chvíľu trvalo, pretože som bol zmätený, pokiaľ ide o dĺžku obdobia od tohto druhu … tieto slová boli súčasťou jazyka. “Tiež hovorí, že príbeh jej minulého roka môže” vyžadovať [písať] inú knihu. “

Ona uverejní fotografiu svojho syna zdanlivo v “Brownface”

Paula Deen App

Paula Deenova Recipe Quest / YouTube

7. júla 2015 – V obraze jej a jej syna Bobby oblečeného ako Lucy a Ricardo (ktorý bol z latinského pôvodu), Bobby sa zdalo, že je namaľovaný niekoľkými tmavšími odtieňmi, čo prinútilo mnohých povedať, že používal “brownface”. Spoločnosť Deen odstránila fotografiu z jej sociálnych platforiem krátko potom.

Deen sa vracia do televízie … ale nie s potravinovou sieťou

16. január 2018 – Deen premiéru novú show na RFD-TV s názvom Pozitívne Paula. Tam sa údajne vyskúšala niektoré zdravšie vegánske recepty.