Neexistuje žiadny “správny” spôsob, ako vytvoriť empanadu. Niektoré sú pečené, iné sú vyprážané. mnohí sú plní vegetariáni, iní sú plnené mäsom. A kým väčšina ľudí spája empanády s tradičnou kultúrou Južnej Ameriky, jedna reštaurácia v New Yorku ich berie úplne iným smerom. Myslíš CHEESEBURGER.

obraz

Chelsea Lupkin

V spoločnosti Empanada Mama si môžete vybrať medzi nami 40 rôznych príchutí. Jedlo je primárne ovplyvnené kolumbijskou kuchyňou, ale tím, ktorý za ňou stojí, považuje toto miesto za “jednoznačne americké spoločenstvo”. Preto v ponuke existujú syrové, korejské hovädzie mäso, reuben-, pepperoni pizza- a hot dog ponuky. Každá z nich je bláznivejšia než v skutočnosti.

obraz

Chelsea Lupkin

Premýšľajte o tom: niečo, čo je v teplej a šupinatej kôre – či už je vyrobené z pšeničnej múky alebo z mäsa – má byť chutné. Najmä keď je to extrémne sýto (ako väčšina z nich). Vezmite ich cheeseburger. Mleté hovädzie mäso je varené cibuľou a cesnakom, potom sa v domácom paradajkovej omáčke suší 90 minút. Ďalej sa hodí kečupom, horčicou, nakladankami a syrom čedar predtým, ako sa vloží do tela a vypráža sa až do zlatého. Je to proces, ktorý nemôže viesť k ničomu zle.

Ak to všetko znie ako dobré (opitý) neskoro večerné jedlo, tak to je. Našťastie pre vás je miesto Hell’s Kitchen otvorené 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Nasledujte Delish na Instagram.