“Aspoň viete, že to nie sú triky s kamerami – dokážem skutočne zdobiť koláče,” smeje sa Buddy Valastro. Ukazuje nám jeho najnovšiu tvorbu na pôvodnom Hoboken, NJ, základňu Carlo’s Bakery a má pravdu: Je to čarodejník s potrubným vreckom. Valastro, ktorý viete lepšie ako tortový šéf, sa naučil zdobiť pod svojim otcom Buddy, Sr. a táto jedlá kytica kvetinových košíčkov je len posledným z mnohých pôsobivých výtvorov. Skladá sa zo šiestich koláčikov – troch čokolád a troch vaniliek – a keď sa pýtal na jeho obľúbený dizajn, Valastro sa baví od odpovede. Nemôže sa rozhodnúť.

obraz

Chelsea Lupkin

Podľa Tortu šéfa je potrubie všetko v zápästí. Je to veľa rovnakých pohybov – hore, von, okolo – ale rôzne tipy, ktoré používa, robia každý kvet jedinečný. Je tu plochý hrot, ktorý vytvára okvetné lístky, trávu, ktorú používa Valastro ako centrum každej kvetiny a jeden z nich nazývaný Lily of the Valley trubice pre listy bieleho a fialového sukulentov. V čase, keď si Valastro urobil zdobenie každého košíčkovača, je to o jeden palec alebo dva vyššie, ako v minulosti, vďaka hromadám švajčiarskych meringových maslových krémov. A ak to nie je dostatok chuti (alebo kalórií), všetci sú plnené čokoládovým ganachem.

obraz

Chelsea Lupkin

Najlepšia časť: “Nielen, že vyzerajú krásne, ale aj chcú vychutnať!” hovorí Valastro. To je, keď zavolá svojho bratranca Frankieho, aby to dokázal – tým, že mu strčil do úst ústa. Robí to … a takisto sme takmer pokúšaní.

Nasledujte Delish na Instagram.