Pokiaľ ide o výrobu omelety, takmer každý má hack. Či už je to bičovanie kyslou smotanou do vajíčok, pečenie ich v mason jar, alebo pomocou tohto šokujúceho znovu uzatvárateľného vrecka trik, je tu vždy jeden cieľ na mysli: Making vajec chutnejšie, nie gumové.

japonský Omelet

Jukin Media

Kichi2, reštaurácia v Kjóte, Japonsko, sa usiluje o prepravu vajec ľahších ako vzdušné na ďalšiu úroveň s omletou omletou. Vajcia sa otáčajú, keď sa posúvajú zo suté panvice na posteľ s vyprážanou ryžou (keďže sa jedlo tradične podáva). Vyzerá to skôr ako vodný balón alebo vankúš ako sploštené omelety, na ktoré sme zvyknutí v štátoch, a to je prekvapivá štruktúra, ktorá sa dostala do ľudí závislých.

Omurice Omelet

Jukin Media

Videá kuchárov, ktorí robia toto jedlo, boli zobrazené miliónykrát. Je ťažké nedýchať, keď šéfkuchár nakoniec prenikne do omelety, pozoruje, ako sa rozštiepila a rýľou pokrčila v bezchybnom mäkkom výkone. Jedná sa o rovný potravinový porno, ktoré zasiahne tak graficky, že je to stav NSFW, druhý šéfkuchár pokrýva misku v liberálnom nalievaní demi-glaceovej omáčky. (Posledná, pikantná omáčka s náznakom ovocnosti často obsahuje kečupovú a tonkatsuovú omáčku, grilovanú omáčku v japonskom štýle.)

To robí raňajky na rozdiel od iných.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.