Narodený a vyrastal v štáte Washington, strávil som moje roky, keď som sa vyvíjal a prechádzal koridorom I-5. Tiež som strávil čas v ľahko posmievanej krajine Portland, Ore., Kde som prispieval k stereotypom pečením chleba, rozmrazovaním košíčkov a predajom syra. Odvtedy som sa presťahoval do New Yorku – kde nájdete kedykoľvek nejaké jedlo – ale stále mám vážne túžby po potravinách, ktoré sú najlepšie na západe.

Viem, čo si myslíte: Neexistuje žiadna podstatná tichomorská severozápadná strava. Iste, Texas má queso, Boston má chowda, a New York má bagely, ale my v PNW sme stále chváliť práva na celý rad potravín. S veľkolepými horami, skalnatými pobrežnými plážami a úrodnými poľnohospodárskymi krajinami na východ od kaskád je určite viac miestnej kuchyne ako len losos a bobule – aj keď som stále dala tieto jedlá dobre zaslúžené snímky.

1. Losos

Nie je lepší losos než filé, ktoré nájdete v PNW. Bodka. Môžete jesť to horúco údené, studené údené, soľ vyliečiť, grilované a čerstvé – nie sú žiadne obmedzenia na nadradenosť tichomorského oceánu losos. V skutočnosti každý, kto konzumuje losos na východnom pobreží, by mal naozaj len zastaviť – LOX je jedinou výnimkou.

obraz

2. Ustrice

Pobrežie pobrežia Tichého oceánu môžu byť menšie než ich bratranci v pobreží Gulf Coast, ale sú sladké, slané a všetky spolu neodolateľné. Choďte na západné pobrežie (konkrétne na trhovisko Olympia farmára) a jesť ustrice, až kým nedostanete bolesť brucha. Stále to stojí za to.

obraz

3. Geoducks

Tieto super divné, prehistorické škeble stojí za to cestovať. Známe pre ich slanú chuť, chrumkavú textúru a afrodiziakum (ahem) vlastnosti, geoducks získali takéto meno pre seba, že sú dokonca maskotom mojich alma mater (Evergreen State College).

obraz

4. Všetky morské plody.

vážne.

obraz

Tillamook

5. Tillamook Cheddar

Tillamook, inštitúcia v Oregone, robí z najlepšieho syru čedar. Či už chcete chrumkavý syr, grilovaný syr alebo syrovú sufle, táto značka je nevyhnutná. Na západnom pobreží si môžete kúpiť veľké 5-librové bloky, ale na východe môžete nájsť len Tillamook v malých kusoch v špeciálnom syrovom obchode – to nikdy nerozumiem.

obraz

6. Pivo

Všetci vieme, že pivo PNW – hipster raj Portland, najmä Ore je známy pre remeselné pivo. Pivo je v našej krvi a žiadna iná časť USA – sorry Wisconsin – môže držať pochodeň. V podstate rezervácia lístka na západ pre dušu účelu boozing je dovolenka môžeme dostať za sebou. Nezabudnite si rezervovať prehliadku pivovaru na bicykli, keď ste v meste.

7. Timové kaskádové čipy

Títo chlapci robili kanvica varené čipy skôr, ako bolo v pohode a ich jalapeño chuť zostáva trendovým trendom dodnes. Aj keď nie sú tak ľahké, keď sa vydáte na východ, tieto žetóny vždy stojí za to vyhľadávať. Stačí mať na ruky utierku, mastná situácia je skutočná (a naozaj vynikajúca).

obraz

Hannah Petertil

8. Potravinové vozíky

Portland, Ore, by mohli byť známe ako vedúci špinavý potravinový pohár – a ja ich nechcem odobrať, ale potraviny sa objavujú po celom PNW. Všetko nájdete od mobilných telefónov francúzskeho Frysu až po polievkové domy. Potravinové vozíky sú zbytočne vynechané každým, kto zažil radosť z obeda z renovácie poštového kamiónu, pretože niekedy pouličné mäso jednoducho nerezane.

obraz

Hannah Petertil

9. thajské jedlo

New York si možno myslí, že majú svoju thajskú jedlá pod kontrolou, ale západné pobrežie sa môže pochváliť šialeným počtom thajských jedál. Keď som rástol, mal som špeciálnu jedlu, ktorú by som si objednal v každej reštaurácii, a to bolo len v jednokomorovom hlavnom tahu v mojom rodnom meste. Tam bolo viac thajských bodov, než akékoľvek iné jedlo možnosť v čase Andy Ricker z PokPok a Whisky Soda Lounge sa ukázal a naozaj kopal thajskej hry na vysokú rýchlosť.

obraz

10. Cesnakové hranolky

Fanúšikovia prichádzajú zo širokého okolia a pozerajú sa na hru na Safecovom poli v Seattli, ale veľkou časťou atrakcie sú hranolky. Ak môžete prežiť linku, ktorá môže často trvať celú smenu, aby ste prešla, budete odmenení hranolkami, ktoré sú super garlicky, podávané v držiaku z kartónového pohára a zdobené dvomi jablkovými plátkami (ktoré vám pomôžu dostať sa po ošumení po chuť).

obraz

11. Lieskové lieskové orechy

Okrem prípadov, keď ste z PNW, hovoríte im filberts. Oregon je takým fanúšikom týchto detí, že z nich robil ich oficiálny štátny orech v roku 1989.

obraz

12. Bobule rôznych druhov.

Bobule na západe sú naozaj lepšie. Môžete si zakúpiť štandardy, ako sú jahody, maliny a čučoriedky, ale môžete tiež nájsť marionberry-plnené danishes a tráviť letné popolce lov o černice – stačí varovať, skončíte s toľkými kusmi ako máte bobule. Pre tých, ktorí sú menej do ostružiny ostružiny, tam sú bobule lososa a náprstky bobule, ak viete, kde sa pozrieť.

Morel Mushrooms - Pacific Northwest

Getty Images

13. Huby

Ale nemôžem povedať nič iného. Umiestnenie hniezdnych poľovníckych pamiatok je chránené našimi životmi. Ak však nemáte čas na spríjemnenie lovu húb, nájdete v obchodoch s potravinami a v reštauráciách bez problémov.

obraz

14. Donuts

Všetci počuli o Voodoo Donuts v Portlande, ale ja som tu, aby som povedal, že tieto sú v skutočnosti najviac sklamaním PNW bunky. Kreatívne kobylky sú bohaté na miesta ako Blue Star Donuts, Joe’s Donuts, Top Pot, Mighty-O Donuts a to je len chuť.

obraz

Tessa Roche

15. Voda

Nesmiete sa – voda v severozápadnom Pacifiku je naozaj lepšia. Voda je taká dobrá, že mesto Olympia, Wash. Zachovalo artesiánske studne a urobilo z neho krásne umelecké dielo. Cestovatelia a fotografi často navštevujú toto miesto, čo z neho robí turistickú atrakciu a skvelý zdroj čistej a čerstvej pitnej vody. Tak to robíme v PNW.

Aké sú vaše najobľúbenejšie jedlá na severozápade Pacifiku?

súvisiace:

11 potravín, ktoré sú v Bostone lepšie

12 potravín, ktoré sú v Texase oveľa lepšie

nasledovať delish na Instagram!