1

Med

obraz

Getty Images

Med môže zmierniť kašeľ a alergie (ak je to lokálne). Okrem toho má antioxidanty, ktoré pomáhajú zmierňovať riziko vzniku rakoviny a srdcových chorôb. Okrem zdravotných výhod, je to jedna z najdostupnejších a cenovo dostupných zložiek na tomto zozname. Okrem toho, že sme ju prelietali cez jogurt alebo ovsené vločky, pečieme s ním, keď to, čo robíme, nemá byť super sladké (ako tento plnený kukuričný chlieb!). A neustále ho mizeme na vinaigretty (spolu s Dijonovou horčicou) a omáčkami (hlavne keď je zapojený cesnak).

2

Javorový sirup

obraz

Getty Images

S poznámkami karamelu a vanilky je javor úžasnou náhradou cukru pri pečení rýchleho chleba, najmä banánov! (Ak ho chcete použiť v receptúre, ktorý vyžaduje granulovaný cukor, odporúčame mierne znížiť množstvo javorového sirupu.) Je to taktiež lepšie ako hnedý cukor, pokiaľ ide o osladenie ovsenej a granolovej šťavy. Nie človek sladkosti? Javorový sirup je skvelý v korenistých alebo horčicových marinádach a funguje zvlášť dobre pre bravčové mäso. (Je zrejmé, že to zahŕňa slaninu.)

3

Agave

obraz

Getty Images

Hoci agavový sirup je vyšší v kalóriách ako bežný cukorný cukor, je to výrazne sladší, takže budete pravdepodobne potrebovať menej. Má tiež relatívne nízky glykemický index (GI), čo znamená, že trvá dlhšie, než sa rozpadá vo vašom krvnom riečisku. Radšej si ho ponecháme v našej skrini na piatok po 17:00, keď všetko, čo naozaj chceme, je dobrá margarita alebo mojito slushy.

4

jablkové pyré

obraz

S láskavým dovolením Chelsea’s Messy Apron

Zamyslite sa nad jablkami ako banánmi v banánovom chlebe. Sladia pečivo a robia ich super vlhké. (Ospravedlňujeme sa, ale neexistuje žiadny lepší popis.) Použitie jablko, keď by pečenie malo teoreticky znížiť množstvo tuku, ktoré budete potrebovať. Tento chlieb z jablkového korenia je všetkým dôkazom, ktorý budete potrebovať.

5

Kokosový cukor

obraz

Getty Images

Verte tomu alebo nie, či nie ste kokosový ventilátor, je úplne irelevantné – vôbec nechutí ako kokosový orech! Vyzerá to podobne ako hnedý cukor (s oveľa menšou vlhkosťou) a je menej spracovaný. Nahradzovací pomer je 1: 1, čo je skvelá voľba pre pečenie ako sušienky a sušienky. Ale nemyslite si, že je to super zdravé. Čo sa týka obsahu kalórií a obsahu karbidu, je to v podstate rovnaké ako biely cukor.

6

Sušené dátumy

obraz

Getty Images

Sušené dáta obsahujú značné množstvo kalórií (z ktorých väčšina pochádza z uhľohydrátov), ​​ale majú tiež značné množstvo vlákniny a antioxidantov, rovnako ako niektoré v pôsobivých vitamínov. Spracované, milujeme ich v no-pečie energiu kousnuti (aka zdravé hľuzovky) a smoothies.

Náš pomocný editor potravín je tiež veľkým fanúšikom cukru. (Áno, to existuje!) Je vyrobené z väčších kryštálov, takže očakávate nejakú pridanú štruktúru, ak s ním pečiete. Tiež je dôležité poznamenať: Dátum cukru nerozpúšťa. Skvelé pre ovsené vločky, ale možno nie tak úžasné pre kávu.

7

uhnúť

obraz

S láskavým dovolením Swerve

Pre všetkých fanúšikov keto je toto nulové kalorické sladidlo pre vás! Nie sme úplne zamilovaní do väčšiny ketogénnych šetrných alternatív k cukru. Ale zo všetkých z nich Swerve je náš obľúbený – je vyrobený z určitých druhov ovocia a škrobových zeleniny. Je to docela sladké, ale nie tak choré, a je tu veľmi minimálna pachuť (veľa v porovnaní s niektorými možnosťami v supermarkete v súčasnosti.)