Ak Julia Child učil Ameriku, ako sa opečie kuracie mäso, Marcella Hazan nás naučila robiť dobré cestoviny. Neexistuje žiadny film o Marcellovom živote (zatiaľ) a žiadna z jej kuchárskych kníh sa nestala najlepším predajcom 48 rokov po ich prvom uverejnení (napríklad Zvládnutie umenia francúzskeho varenia robil). Ale skoro všetko, čo vieme o dobrej domácej talianskej kuchyni, dlužíme jej.

obraz

Lauren Miyashiro

To však neznamená, že je úplne tradičná kuchárka. Medzi jej najznámejšie recepty patrí rajčiaková omáčka s cibuľou a maslom a všetko o ňom je trochu nekonvenčné. Cibuľka je bez cukru, omáčka omáčka trvá menej ako hodinu a je tu veľa masla. Je to najjednoduchšia a najpravdepodobnejšie najlepšia červená omáčka, ktorú budete robiť doma. Tu je to, čo robiť:

1. Pridajte všetko do hrnca. Skombinujte celú olúpanú paradajku s objemom 28 jednotiek, 5 lyžíc masla, lúpanú a polovicu cibuľu a niekoľko štipiek soli.

2. Nasypte ju. Pridajte paradajky na varenie a variť na 45 minút, rozložte paradajky s drevenou lyžicou tak často.

3. Sezóna a slúžiť. Sezonová omáčka ochutnajte a odložte cibuľu pred hodením s cestovinami.

Pleeease, nebojte sa masla. To dáva tejto omáčky zamatové bohatstvo, ktoré chutí ako niečo, čo len fantázia reštaurácia môže dosiahnuť. (Uvedomujem si, že “sametová” je nepríjemný deskriptor potravín, ale je to jediné slovo, ktoré tu funguje.)

Nasledujte Delish na Instagram.