Perfektne pošívané vajcia sú vyhľadávaný. Niečo, čo si väčšina z nás predstavujeme, že dokážu dosiahnuť len vysoko vyškolení majstri brunchov. Ale aj vy dokážete perfektne polepiť vajcia a topiť to na avokádo ako to je šampión. Existuje trochu techniky, ale nie je to nič komplikovanejšie ako miešanie v * dokonalých kruhoch.

Prvým krokom je ubezpečiť sa, že vaše vajcia sú v izbovej teplote. Môže to znieť ako typ špičky, ktorú si glazúte pri čítaní receptov, ale pre vajcia, ktoré sú naozaj dôležité – vajcia, ktoré je príliš studené, dostane šok, keď narazí na horúcu vodu a tvoji bieli pôjdu všade a dajú ti neurčité chvosty a chvosty. Vajcia v izbovej teplote však udrží biele neporušené a vytvorí dokonalý vankúš pre váš žĺtok, čo je presne to, čo hľadáte.

Zatiaľ čo vaše vajíčka prídu do izbovej teploty, zhromažďujte všetky svoje zásoby, pretože to všetko príde až do načasovania.

Čo budete potrebovať:

Jemné sieťové sitko

Malé ramekins

Stredný hrniec

časomerač

Drážkovaná lyžička

Ľadová kúpeľ

Papierová utierka

Čo treba pamätať:

1. Dôležité je získať správny bod vpravo. Chcete, aby sa niektoré bubliny roztrhli na povrchu, ale nie sú silne vriace.

2. Ocot je kľúčový. Ocet do vajíčok neprinesie žiadnu chuť, ale pomôže vašim vaječným bielom ztuhnúť rýchlejšie, aby ste mali menej chvostov.

3. Čtyři sú čarovné číslo. Nastavte časovač na 4 minúty – ale nepúšťajte len – musíte jemne zamiešať vodu okolo vajíčka, aby ste ju udržali v pohybe. Miešanie v kruhovom pohybe pomôže udržiavať vaše vajíčko kruhové a plné.

4. Pripravte si ľadový kúpeľ. Akonáhle sa časovač vypne, odstráňte vajíčko pomocou štrbinovej lyžice a presuňte ju do ľadového kúpeľa (misku plnej ľadovej vody). Takto sa okamžite zastaví proces varenia a ponechá sa žĺtok pekný a bežiaci, kým vylejete zvyšné vajíčka. Vajcia Pat suché papierovou utierkou pred podávaním.

Najchudobnejší tip? Ak vyrábate vajcia pre dav, môžete udržiavať upečené vajcia v studenej vode až 2 dni! Ak chcete ohriať, jednoducho vložte vajcia do teplej vody asi 2 minúty, potom odstráňte pomocou štrbinovej lyžice a vysušte ju papierovou utierkou.

Pripravený na hosťovanie ďalšieho brunchu?

výnosy:

4

Čas prípravy:

0

hodiny

5

min

Celkový čas:

0

hodiny

20

min

prísady
4
veľké vajcia, pri izbovej teplote
1 polievková lyžica.
destilovaný ocot
Smery
  1. Jeden po druhom, crack vajcia do sieťového sita a vyťažiť niektoré z prebytku vaječného bielka. Každé vajce nalejte na jednotlivé malé misky alebo rakety.
  2. Naplňte stredný kelímok do polovice s vodou a priveďte k varu, potom pridajte ocot. Znížte teplo na veľmi jemné varenie. Bubliny by mali sotva roztrhnúť povrch.
  3. So svojou misou, ktorá sa vznáša nad vodou, opatrne spustite jedno vajce do vody. Jemne premiešajte okolo vajíčka a nechajte ho pohybovať v kruhovom pohybe.
  4. Kúpte 4 minúty, potom odstráňte z vody pomocou štrbinovej lyžice a preneste ju do ľadového kúpeľa. Opakujte so zvyšnými vajíčkami. Podložte papierový uterák pred podávaním.

KÚPTE TERAZ Cuisinart jemné sieťoviny, 15,05 dolárov, amazon.com