Bibimbap s grilovanými krevety a hubami

bibimbap with Grilled Shrimp & Mushrooms

Ken Burris

Bibimbap, miska plná lepkavej ryže s zeleninou, mäsom alebo morskými živočíchmi a smaženým vajcom je jedným z najznámejších pokrmov Kórey. Výtvarne usporiadané malé hromady zeleniny môžu obsahovať mrkvu, špenát, kyslé klíčky a uhorky.

Koreňový štýl ulovený tuniak

obraz

Odvážne koreňové príchute, ako je cesnak, škorpión a červená chili vločiek, dopĺňajú masové steaky z tuniaka v tejto rýchlej miske.

Pletené krátke rebrá s Daikonom a sklenenými rezancami

<p>Tieto nenáročné krátke rebrá sa podávajú v intenzívnom vývaru, ktorý je sladký s mirínom a hnedým cukrom a tmavý so sójovou omáčkou a sherry.</p><p><b>recept: </b><b>Pletené krátke rebrá s Daikonom a sklenenými rezancami</b></p><p>“title =” Braised Short Ribs s Daikonom a sklenenými rezancami ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f64ab0e1a36_-_201002-r-braised-short-ribs-xl-76409105.jpg?crop=1xw : 1.0xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Tina Rupp

Krátke rebrá sa podávajú v intenzívnom vývaru, ktorý je sladký s mirínom a hnedým cukrom a tmavý so sójovou omáčkou a sherry. Toto je variácia kórejského pokrmu nazvaného kalbi tang.

Kórejské hovädzie mäso Stir-Fry

obraz

Inšpirovaná chuťami, ktoré sa nachádzajú v kórejskom grilovaní, toto jedlo je exotickým doplnkom vášho týždenného repertoáru.

Kórejský štýl a šalátové zábaly

obraz

Podávame tieto zábaly s množstvom korenín: kimchee, určite, ale aj beztukové jogurty a mleté ​​mrkvy oblečené do ryžového octu.

Koreatown hovädzie s Jalapeños

obraz

Antonis Achilleos

Táto verzia hovädzieho mäsa Stevena Raichlena v šálke hlávkového šalátu vyzýva na štíhlé vrcholové alebo sviečkové – náhradné krátke rebrá, aby to urobili Stevenova cesta.

Pikantná kuracia polievka (Dak Yukgaejang)

obraz

Dak Yukgaejang sa zvyčajne vyrába s drveným hovädzím mäsom; avšak kuracie mäso je tu nahradené. Prášok z chiliek prináša pekný kop na polievku, čo je skvelé pre jednoduché jedlo v chladnom počasí.

Morské riasy a tofu

morská riasa & Tofu Soup

Ken Burris

Kórejské jedlá vždy obsahujú polievky – podobne ako to je mierne jedlo založené na bohatých na vitamíny bohatých morských rias, rovnako používaných v miso polievkach.

Koreňová štýl Rice Bowl

obraz

Opekané sezamové semienka a len čajová lyžička chilli papričky zväčšujú chuť tohto vegetariánskeho hlavného jedla.

Vyprážaný tofu s korenistou zázvorovou sezamovou omáčkou

<p>Nemusíte byť vegetarián, aby ste si mohli vychutnať zenovu jednoduchosť tejto misky. Hodíme v kórejských červených koreniach vločky, aby sme spustili tofu.</p><p><strong>recept:</strong> <strong>Vyprážaný tofu s korenistou zázvorovou sezamovou omáčkou</strong></p><p>“title =” Fried Tofu s pikantnou zázvorovou sezamovou omáčkou ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f6477557520_-_fried-tofu-spicy-ginger-sesame-sauce-recipe-fw1210-xl.jpg ? plodiny = 1xw: 1.0xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Anson Smart

Nemusíte byť vegetarián, aby ste si mohli vychutnať zenovu jednoduchosť tejto misky. Uhryzte do koreňového korenia červenej papriky, aby ste spustili tofu.

Tofový šalát s mletou zeleninou

<p>Tangy nakladaná kapusta a pikantná mrkva kimchi sú kľúčom k Angeli Sosa tofu-topped zelený šalát v New Yorku je Xie Xie.</p><p><strong>recept:</strong> <strong>Xie Xie Tofu šalát s mletou zeleninou</strong></p><p>“title =” Tofu šalát Xie Xie s mletou zeleninou ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f647757caf4_-_tofu-veggie-salad-fw0510-xl.jpg?crop=1xw:1.0xh; centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/>/></picture></div></div><div class= Stephanie Foleyová

Tangy nakladaná kapusta a pikantná mrkva kimchi sú kľúčom k zelenému šalátu s tofu na vrchole Angelo Sosa na Xie Xie v New Yorku (Shay-Shay, “thank you” v Mandarine).

Grilovaný šalátový šalát

grilovaný Squid Salad

Ken Burris

Táto klasická kórejská jedlá (alebo predjedlo) hviezdokopy zmiešané s krehkou strúhanou mrkvou a borovicovými orechmi, potom navlhčené pikantným sójovým dresingom.

Šesavý špenát

Sesame-Vyschnuté Spinach

Ken Burris

V Kórei sa nachádza celá kategória príloh nazývaných namul. Jedná sa o odvážne ochutenú zeleninu zo zeme a mora. Tento konkrétny recept odráža lásku Kórey na špenát a sezamovú semenu.

Rýchla Kimchi

rýchly Kimchi

Rýchla, korenistá a chrumkavá, táto miska z kapusty stojí v tradičnom slanom kórejskom šrotu. Na rozdiel od fermentovaných kimchi je táto rýchla variácia najlepšie konzumovaná krátko po príprave.

Rýchle uhorky Kimchi

<p>Zatiaľ čo pomaly kvasená kapusta a štipľavý cesnak sú zložky, ktoré väčšina ľudí spája s kimchi, existujú desiatky a desiatky ďalších verzií národného pokrmu Kórei, ktoré obsahujú všetky druhy zeleniny, ako sú tieto rýchlo nasekané uhorky s iba stopou cesnaku.</p><p><strong>recept:</strong> <strong>Rýchle uhorky Kimchi</strong></p><p>“title =” Rýchle okurky Kimchi ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f93974393dd_-_quick-cucumber-kimchi-recipe-ew0710-th2.jpg?resize=480:* ”<br/>/></picture></div></div><div class= Ken Burris

Zatiaľ čo pomaly kvasená kapusta a štipľavý cesnak sú zložky, ktoré väčšina ľudí spája s kimchi, existujú desiatky ďalších verzií národného pokrmu Kórey. Toto má len náznak cesnaku.

Turnip Kimchi

podľa pickling these turnips for just two days, the flavor of the vegetable comes through in this nouveau kimchi recipe. This version of the Korean staple is made without the traditional red chile flakes and is served just as it begins to ferment.<b>recept:</b> <b>Turnip Kimchi</b>“title =” Orech Kimchi ”<br/>class = “lazyimage lazyload”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f9397485bbb_-_turnip-kimchi-fw0910-xl-th2.jpg?resize=480:*”<br/>/></picture></div></div><div class= Foto John Kernick

Nakrájaním týchto okrúhlic na dva dni prechádza chuť zeleniny v tomto novom receptúre kimchi. Táto verzia sa vyrába bez tradičných čiernych vločiek.