obraz

Getty

Existuje veľa bláznivých spôsobov, ako variť slaninu, ale po mnohých výskumoch (jedli sme veľa slaniny, chlapcov) sme zistili, že najhoršie varenie plátkov je v rúre: je to menej neporiadok, slanina a dav je tak jednoduché a výsledky sú rovnako chrumkavé.

Existuje niekoľko výnimiek z tohto pravidla. Ak ste len varenie pár plátkov, panvicu je ľahšie – s vodou, ak ste chytrý! Po druhé, ak sa slaná slanina stane krokom v receptúre, ktorý vedie k tomu, že sa v tuku slaniny pripravuje niečo iné, postupujte podľa pokynov. Nechajte sa nenápadne a namiesto toho pečieme.

Ale v 80% všetkých scenárov raňajok funguje metóda pece najlepšie. Tu je postup ako perfektne variť slaninu v rúre.

1. Získajte rúru HOT.

Predhrejte na 400 ° a nakreslite veľkú dosku na pečenie s fóliou. (Budete vďační, akonáhle bude čas robiť pokrmy.)

2. Použite svoj chladiaci stojan.

Ak máte záujem o vašu slaninu extra chrumkavú, vložte kovový chladiaci stojan do plechu na pečenie. Zdvihnutie slaniny dovoľuje prúžkom variť zo všetkých strán. Ak máte radi slaninu s malou žuťou, alebo nemáte chladiaci stojan, preskočte tento krok. Vaša slanina bude stále úžasná.

3. Pečieme slaninu.

Vložte prúžky slaniny do vrstvy SINGLE na plechu na pečenie. Nenechajte ich prekrývať alebo pásy sa budú držať spolu. Pečte, kým slanina nebude krehká, približne 20 minút, v závislosti od hrúbky. Naša rada: Začnite kontrolu po 15 minútach, pretože niektoré pece sú jemné a spálená slanina je smutná.

4. Vypustite plátky.

Zvyčajne vypustite (veľmi mastné) plátky slaniny na doske s papierovou utierkou, potom ihneď podávajte.

5. Uložte tuk slaniny!

Nalejte mazivo do nádoby na murivo (alebo iného skleneného kontajnera) a uložte do chladničky. Vážne však – zachraňovanie tuku bude najlepším rozhodnutím, ktoré urobíte celý týždeň. Môžete ju použiť na varenie vajec, pečenú zeleninu a pop popcorn!

výnosy:

12

Čas prípravy:

0

hodiny

5

min

Celkový čas:

0

hodiny

25

min

prísady
12
plátky slaniny
Smery
  1. Predhrejte rúru na 400 ° a pridajte veľkú dosku na pečenie s fóliou. (Ak používate na plech na pečenie líniu drôtený stojan.) Položte slaninu v jednej vrstve na plech na pečenie alebo na chladiaci stojan a dávajte pozor, aby sa neprekrýval.
  2. Pečte do požadovanej krehkosti, 15 až 25 minút.
  3. Vypustite na doske s papierovou utierkou a podávajte.