Ak ste novým varením alebo nie ste vysoko presvedčení vo svojich zručnostiach, losos môže byť trochu zastrašujúce. Ktorá strana ste najprv vyhadzovali? Akú farbu by mala byť ružová? Ako viete, kedy je to hotovo?! Prestaňte panikovať, a variť viac lososa.

Nie je to len preto, že potrebujete rybí olej – čo robíte. Je to, že losos môže byť jedným z najjednoduchších vecí na svete na varenie – stačí nájsť metódu, ktorá pre vás pracuje. Verte mi, aj keď to vyzerá pôsobivo a vyzerá ako sakra, je to úžasne jednoduché. niekto môže to urobiť.

BROIL

Broiled Salmon Horizontal

Ethan Calabrese

Chov lososov je jednou z najjednoduchších a najpoužívanejších techník. Ak chcete začať, predhrievajte váš brojlerov vysoko a položte do hornej tretiny rúry troubu, takže losos bude asi 5 cm od cievok vašej brojlery. Umiestnite svoje závitové listy na hliníkovú fóliu alebo na pergamenovú dosku na pečenie (aby ste zabránili lepeniu!) A dôkladne očistite soľou, korením a všetkými ostatnými koreninami, ktoré sa vám páčia. Tu sme použili bylinky, zrnitú horčicu a cesnak, čo je úplne delish. Zachyťte 5 až 8 minút, podľa toho, ako dáte prednosť vašim rybám. Jednoduchý spôsob kontroly? Stlačte na roh konektora vidličkou. Ak ryby vločky, ste dobré ísť!

BAKE

Pečený Salmon Horizontal

Ethan Calabrese

Podobne ako varenie, pečenie je veľmi jednoduché zvládnuť a dokonalé pre rýchlu, ale špeciálnu! Zvlášť milujeme pečenie jedného veľkého fileta namiesto niekoľkých malých; zabije prezentačnú hru. Predhrievajte rúru na 350 ° F a prilepte veľkú dosku na pečenie fóliou. Pečieme pleť na pletivo po 12 až 15 minútach alebo do ružovej a nepriehľadnej. Môžete ísť naozaj kdekoľvek s tým, ako ju ochutnáte: V našej klasickej receptúre, losos je varený priamo na lôžku z nakrájaných citrónov a ochutený cesnakom, medom a tymianom. Všetky citrusové práce!

Sear

obraz

Brandon Bales

Ak ste niekedy objednali ryby v reštaurácii, je tu dobrá šanca, že sa uvoľnili, s peknou zlatou kôrkou a pokožkou tak chrumkavou chcieť k jedlu. Dobrá správa: môžete to urobiť doma. V nelegovanej alebo liatinovej panvici na stredne vysokej úrovni naneste do spodnej časti panvice tuk podľa vášho výberu (hovoríme o masle, vegetariánskom alebo olivovom oleji) a získajte panvicu HOT. Umiestnite pletivá na pleť smerom hore (mali by ste počuť stonku) a variť, kým sa filety prirodzene neuvoľnia z panvice pomocou špachtle. (Ak sa neuvoľní, nenechajte ho nútiť!) Keď je kôra úplne vytvorená, asi za 6 minút to bude jednoduché preklopenie. Nechajte pokožku ostrú na pár minút a vy ste dobré. (Ak je vaša pokožka príliš chrumkavá a stred vašej ryby stále vyzerá trochu ružovo a pevne, rozotrite celú panvicu v rúre a opečte na 5 minút.) Výsledok? Rybie ryby bez ceny.

Nasledujte Delish na Instagram.