V skúšobnej kuchyni som minulý týždeň prežil zážitok z cestoviny, ktorý som prežil život. Varela som cestoviny – ale ani som nevaril hrniec vody. Prepáčte, počuli ste to ?! Nevarela som vodu. Tak ako som potom uvari tvrdé nudle? V garlicky slaninovej tukovej a kuracie vývar (viem, že?). Tu je krok za krokom:

1. COOK BACON

obraz

Jonathan Boulton

Chcete to urobiť v hrnci alebo na hlbokej panvici, pretože to je miesto, kde vaše cestoviny a kuracie vývar skončí. Buď varené prúžky slaniny a nakrájajte ich po tom, čo sú varené alebo nakrájame pred vaším varením tak, aby malé kúsky boli pekné a chrumkavé.

2. Urobte, že BACON tuk GARLICKY

obraz

Jonathan Boulton

Presuňte chrumkavú slaninu na dosku s papierovou utierkou a vyhoďte polovicu tuku zo slaniny … ale nie všetko. Budete chcieť, že dobré veci pre sautéing cesnaku. Čokoľvek chcete … Mám tendenciu sa vznášať okolo dvoch veľkých klinčekov pre väčšinu cestovín.

3. PRIDAJTE NEZÁVISENÚ PASTA

obraz

Jonathan Boulton


Áno, pravdepodobne je veľmi divné pridať do hrnca nevarené rezance s trochou viac ako filmom slaniny a cesnakom, ale nie je to dlho. Chystáte sa…

4. PRIDÁVAŤ BROTH

obraz

Jonathan Boulton

Urobili sme to niekoľkokrát a perfektné množstvo sa zdalo byť 2 1/2 šálky. Čokoľvek menej a cestoviny žobralo viac kvapaliny, čokoľvek viac a nebolo varené, keď sa nudle otočili al dente. Mala by byť asi jedna polievková lyžica alebo dve kvapaliny, keď nudle dosiahnu požadovanú konzistenciu – to je dobrá vec; vývar pomôže pridať hĺbku do omáčky.

V tomto bode sú cestoviny v podstate vybrať si vlastné dobrodružstvo. Môžete pridať syr (čo som urobil v tomto receptúre sýra chrumkavého cestoviny), alebo jednoducho zamiešajte do zálievok. Samotné cestoviny majú takú chuť, že sa v sile v slaninovom tuku a kuracie vývar, budete fúkané.

Nasledujte Delish na Instagram.