Keď naša skúšobná kuchynská asistentka Alyssa povedala, že tajomstvom dokonalého slaniny môže byť voda, nebol som príliš zaujatý. V Delishovej skúšobnej kuchyni milujeme spôsob rúry. Pečenie pri 400 ° C po dobu 20 minút je spoľahlivou a jednoduchou technikou, ktorá vždy prináša chrumkavé pásy. Prečo by sme to variť iným spôsobom?

Pretože Alyssa bola neústupná, dali sme to našim čitateľom, aby otestovali všetky možné spôsoby varenia slaniny. A vzhľadom na to, že kuchá približne za libru Oskara Meyersa denne, vie najlepšie. Počula o tom triku Kitchn, ktorý tvrdí, že pridanie vody do panvice vytvára perfektnú slaninu bez akéhokoľvek postriekania. Po dôkladnom porovnaní medzi dvomi metódami na pečenie, tu sú naše nálezy neohroženého asistenta.

slanina

Alyssa Rosello

Test č. 1: S vodou

postup: Pridajte slaninu do nelepiacej panvice a potom pridajte len dostatok vody na zakrytie spodnej časti panvice. Opečte slaninu na stredne vysokej úrovni, až kým sa voda úplne neodparí, potom znížte teplotu na strednú, kým nebude slanina krehká.

výsledky: Chrumkavá a mierne žuvacia slanina. Pásky držali svoj tvar lepšie ako slanina, ktorá bola varená bez vody, a možno ešte dôležitejšie je, že slaninový tuk vôbec nepršal.

Test č. 2: Bez vody

postup: Opečte slaninu, ako by ste normálne – s najväčšou pravdepodobnosťou na strednom ohni až krehké.

výsledky: Chrumkavá slanina s veľkým mastným neporiadkom (na varnú dosku a zástera). Slané prúžky sa zdajú byť tenšie a krehkejšie ako slanina varená vodou.

RIEŠENIE

Odteraz v Delish kuchyni, keď pripravujeme šesť alebo menej stripov slaniny (alebo čo sa hodí do našej najväčšej panvici), pripravíme ju na stôl s voda. Pri varení viac ako 6 prúžkov slaniny sa budeme držať našej metódy pečenia. Odporúčame, aby ste urobili to isté.

Stiahnite si Delish app dnes.

Nasledujte Delish na Instagram.