V záujme úplného zverejnenia by som mal spomenúť, že mám osobitnú lásku k Babycakes. Erin McKenna, majiteľka a zakladateľka pekárne, bol môj prvý rozhovor ako študent v J-škole. (Verím, že úlohou bolo pohovoriť niekomu o svojej práci a odkedy som chcel pečať na pekáreň, myslel som si, že zabijem dvoch vtákov s jednou škvrnou – err, kameň.) Erin bola taká laskavá, aby sa so mnou rozprávala o obchode a zistil som, že je “jedným z nás”. Dospelá diagnostikovaná s alergiami na glutén a mliečne výrobky, začala experimentovať s alternatívnymi zložkami na prestavenie dezertov, ktoré toužila. Trvá to ťažká žena, aby vyrobila jemný košíček, najmä keď sa pokúša vyskúšať úlohu bez všetkých základných kameňov cukroviniek: biely cukor, pšenica, lepok, mliečne výrobky a vajcia. Ale Erin to urobil práve.

obraz

Zvyčajne ísť na odrody špalda, ale aj bezlepkové košíčky – ktoré môžu byť suché a zrnité ako piesok – držať spolu dobre. Zmrazenie je sladké, ale nie slamné. Canola a studený lisovaný panenský kokosový olej udržujú veci vlhké a pevné bez prítomnosti vajec. Mierne nemanická sladkosť pochádza od môjho starého priateľa, agáve.

Jedol som tak veľa z týchto zlých chlapcov, domnievam sa, že môžem vytlačiť celú stenu v mojom dome s obalmi. Samozrejme, Babycakes ponúka aj iné druhy pečiva (škoricové buchty, sušienky, chlieb atď.), Ale koláče sú tak chutné, že je pre mňa ťažké objednať čokoľvek iné.

Takže, ako sa šišky stohujú?

Zobral som vzorky práškového cukru a glazúrovaného javora a s radosťou oznamujem, že sú obaja malí hviezdami nebies. Textúra je ako koláč a nie sú upchaté olejom, pretože sú pečené, nie smažené. Vdychoval som prášok tak rýchlo, prachovanie sladkých lupíniek na prednej strane mojich šiat bolo jediným znakom, aký som kedy kúpil. Vo výstave mimoriadnej seberealizácie sa mi podarilo zachrániť dva javorovo glazované, aby sa rozdelil s mojim miláčikom. Má správne koblihy, takže jeho verdikt by bol skutočným testom.

obraz

Po zaklepaní na túto chutnú tabuľu sa vydal a vyhlásil: “Ten koberec je dobrý ***!” Môžem si len predstaviť, ako sa budeme prelínať nad čokoládou.

Chcete priniesť trochu Babycakes do vášho života? Ak sa nachádzate v oblasti NYC, urobte pútnické cesty. Ak chcete zistiť, čo je čerstvé, postupujte podľa nich na stránkach Twitter. Nie je to New Yorker? Môžete si vyskúšať svoju ruku podľa receptov spoločnosti Erin zakúpením jej novej knihy. Alebo ak žijete v susedných štátoch USA, môžete si cez FedEx cez noc dodať sladké jedlá. Oh, zlatko!