obraz

Fazuľa bežca (známe aj v Taliansku) sa v poslednom čase objavujú na našom miestnom poľnohospodárskom trhu a sú tak lahodné. Majú jemnú krémovitosť, ktorú pravidelné zelené nemajú, ale sú stále robustné a “kousajú” aj po dlhšom varení. Sú trochu ako fava fazuľa a fazuľa vert valcované do jedného, ​​len plochejšie.

Mojim najobľúbenejším spôsobom, ako to urobiť, je rozstrihnúť nejaký rozbitý cesnak a sladkú červenú cibuľu v olivovom oleji, až kým cibuľa nevystúpi na karamel. (V zime pridávam aj trochu kochenovej pancetty.) Potom som odhodil do fazule (zakončené konce) a suté, až kým nie sú krehké. Mořská soľ (veľmi radšej ju kosher soľ) a čerstvé mleté ​​korenie sú posledný dotyk, aj keď striekajúcej naozaj dobrý balsamikový ocot pridaný na konci varenia dodáva sladké a príjemne chrumkavé chuť.

Spálené talianske bežecké fazule so sladkou cibuľkou

  • olivový olej
  • 1/2 sladká červená cibuľa, nakrájaná na kocky alebo tenké plátky
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 2 libier talianskych bežcov alebo fazuľa, umývaných (nechajte trochu priľnúť na vodu – neponúkajte ich do sucha) a zlikvidujte
  • morskou soľou a čerstvo mletým korením
  • nepovinné: 2-3 unce kocky pancetta, špliech balsamikového octu

    Zahrejte pár kobercov olivového oleja, cibuľu a cesnak do veľkej panvice na strednej teplo a za príležitostného miešania, až kým cibuľa nie je pekne zlatohnedá a začne sa karamelizovať asi 15 minút. Ak používate pancettu, pridajte ju a opečte asi 5 minút, kým pancetta nebude opečená a ostrá. Pridajte fazuľa a suté až kým fazuľa nebude krehká, ale jemná, asi 8 minút. Ochutnajte soľou a korením podľa chuti (pri použití a varení počas 1 minúty pridajte iba balsamikový ocot) a podávajte.