Aj napriek tomu, že sa nachádzajú len pár minút od najväčšieho Ferris Wheel na Floride, dvojpodlažnej go-kartovej dráhe a pol teplej zábavnej parky, niektorí ľudia stratia celé popoludnie sledovať prácu Jade Bowsera. Ako šéfkuchár v Amorette’s v Disney Springs, rozľahlom nákupnom centre vo Walt Disney World, je jej úlohou vytvoriť parížsky inšpirované sladkosti – a kvintet ultramoderných koláčov pripomínajúcich vaše obľúbené Disney postavy.

“Existuje mnoho” wow “okamihov, keď vyrábame tieto koláče, ako keď nalejeme glazúru,” hovorí Bowser, maľujúci čierne jedlo sfarbenie na pár uší Minnie Mouse vyrobené z bielej čokolády.

Je ľahké pochopiť, prečo sú ľudia tak zaujatí – Bowser je na pulz top topánky zdobenie trendy, robiť veci, ktoré ste len vidieť na Facebook newsfeeds. Zatiaľ čo všetci stále premýšľajú o nahých koláčech, Amorette sa dabblujú v zrkadlových glazúrach, ktoré používa namiesto fonduantov na svojom charakteristickom klobúkom inšpirovanom klobúkom, podobne ako Minnie vo videu.

minnie Mouse cake

Kathryn Wirsing

Nemajú lesk na detaily.

Samotná glazúra sa zdá byť zložitá – ako to dosiahnete bezchybne hladko? A tak lesklý? A na túto poznámku, z čoho je dokonca vyrobené ?! Ukázalo sa, že to nie je tak zložité, ako by ste si mohli myslieť: Bowser roztopí bielu čokoládu, zmieša ju so sladeným kondenzovaným mliekom a želatinou a potom ju farbí do presného odtieňa, ktorý potrebuje.

Zatiaľ čo glazúra je stále teplá – ideálne 29 až 30 stupňov Celzia, alebo asi 84-86 stupňov Celzia – naleje ju cez ľadovo studený, buttercream-matný koláč.

obraz

“To bude pekné a lesklé, akonáhle sa želatína nastaví,” vysvetľuje. Bowser používa malý, ohybný plastový pás – podobne ako ten, ktorý nájdete na obale správy – aby ste sa ubezpečili, že koláč je rovnomerne potiahnutý, vyhladzujúc akékoľvek kvapkajúce alebo lesklé oblasti. “Je to tak jednoduchý nástroj, ale funguje to tak dobre. Bol by si prekvapený, čo môžem nájsť v domácej skladbe alebo v Loweovej, aby si ozdobili koláče.”

Musíte kráčať tou veľmi, veľmi jemnou líniou novinky, ktorú všetci chce vidieť, a inovácie, čo ľudia ešte nikdy nevideli.

To je to, čo je na tom vnútri, ktorý sa počíta.

Zatiaľ čo proces zdobenia háči ľudí, Amorette to nie je len slamp myšou uši na čokoľvek trendy a nazývajte to deň. Keď vyvíjajú nový koláč, najprv je plnenie. A dokonca to musí zrodiť samotnú postavu. Môže to znieť woo-woo, ale je to spôsob, ako zabezpečiť, aby každá časť dezertu pripomínala charakter, ktorý predstavuje.

“Minnie Mouse je veľmi ľahká a jemná a ženská, takže v jej dortu máme citrónové, jahodové a vanilkové príchute,” hovorí Bowser. “Goofy, má tu skutočnú zábavu, zaujímavé príchute, takže má tri rôzne druhy čokolády a nejaké prasknuté cukríky, takže je to pekné prekvapenie.”

minnie cake

Alberto Innella

To neznamená, že milovníci čokolády nemôžu získať koláč Minnie – obchod bude zdobiť akúkoľvek chuťovú tortu, akú chcete – ale keď prišiel k vypracovaniu každého receptu, každá zložka a prekvitala bola starostlivo zvážená.

Skutočné postavy pracujú tu.

Je to úloha Disneyho pekárenského tímu berie veľmi vážne. Stefan Riemer, výkonný šéfkuchár Disney pre kulinársky vývoj, kedysi griloval chocolatier o tom, ako urobí čokoládovú vôňu ako Donald Duck, skôr než sa rozhodne pracovať s ňou.

“” Chceš v nej čokoládu s foie gras? ” spýtala sa ma, povedala som: “Nie, zatvorte oči: Keď si myslíte na Donalda Ducka, aké farby vám prídu na myseľ?” Čo vám na to pripomína? “” Riemer hovorí.

Zmienila sa o bielej, žltej a modrej, a odtiaľ diskutovali o Donaldovej chvíľu ohnivú náladu, predtým, než sa usadil na bielom čokoládovom baru, ktorý bol nabitý čučoriedkami a pomlčkou habanero chili. (Ten bar sa teraz predáva len pár dverí, v The Ganachery.)

aMORET's in Disney Springs

Kathryn Wirsing

“Integrácia znakov je pre nás skutočne dôležitá,” vysvetľuje Bowser. Dáva to zmysel – zabezpečenie glazúry na Minnie je vždy zvláštny odtieň červenej, alebo že Mickey tlačidlá sú len správne slnko-y žltá je kulinársky ekvivalent vidieť Mickey Mouse v Magic kráľovstvo versus beží do nerovnomerný-eyed, šedá ktoré vám zaťažia 5 dolárov fotku na Times Square.

Neexistujú žiadne skratky.

Ako jednoduché ako liečba sa zdá, je to proces: Celá vec trvá tri dni, kým sa vytvorí od začiatku do konca. To je preto, že keď je koláč pečený, musí vychladnúť – potom zmraziť. Týmto spôsobom je ľahšie vyskočiť z dómu, v ktorom je pečené, predtým, než sa pokrmy rozdrvia a nechajú sa v chladničke cez noc rozmraziť. Nasledujúce ráno je pripravená glazúra a zdobenie.

Napriek tomu, záväzok miešať klasické pečivo s novými trendmi – zatiaľ čo stelesňujú znaky, ktoré ľudia vedia a milujú – stojí za to kuchárom. Je to všetko o dosiahnutí správnej rovnováhy.

obraz

“Existuje rozdiel medzi novinkou a inováciou,” hovorí Bowser. “Myslím, že musíte kráčať tou veľmi, veľmi jemnou líniou novinky, ktorú všetci chce vidieť, a inovácie, čo ľudia nikdy predtým nevideli.”

Dávajú ľuďom to, čo chcú – a čo si neuvedomili, že to práve chcú. To môže byť Disney najväčšia tajná zložka zo všetkých.

Viac Disney’s Delish

Máme všetok tovar na mieste, kam jesť priamo v dome myši:

Pozrite sa na všetky naše úžasné Disney príbehy.

Chcieť viac? Skúste tieto:

15 najviac delikátnych jedál na čarovnom kráľovstve

26 Disney Food Hacks by ste mali vedieť pred vašim ďalším výletom

8 Pinterest grafy, ktoré musíte vidieť skôr, ako prejdete na Disney

Nasledujte Delish na Instagram.