recept for seared pork chops with warm lemon vinaigrette.

Judy Kim

Cítim sa zle bravčové kotlety. Oni sú často prehliadané na steak alebo kura a cíti divne nechutné, mať PR tím – naozaj! – tlačili ich ako “iné biele mäso” už celé roky. Kto chce byť označený ako “iný”? Ale tu je pravda: Ak idem na večeru a na menu je bravčové kotlety, zriedka som to predával. Áno, jo, mám aj svoj podiel suchých, prevařených kotlíkov, ale keď sú varené správne, sú to kúzla. Takto si môžete zakaždým pripraviť perfektný bravčový kotúč.

[poll id = ‘f309e4b8-6d46-41f8-91c7-afeda8020e13_0’ type = ‘text’ question = ‘Aký je váš obľúbený strih bravčového mäsa?’ Odpoveď 1 = ‘Bacon.’ answer2 = ‘Bravčové brucho.’] [/ hlasovanie]

1. ZOBRAZTE SE Z NICH.

Rovnako ako steak alebo kurča, bravčové mäso vyžaduje aj veľa soli, aby vyniklo všetku chuť. Ak naozaj chcete byť fajn, môžete soľné bravčové kotlety v niektorých slaných vôd (sezóny to s inými vecami, ako sú celé korenie a bobkový list).

2. COOK ‘EM KINDA LOW A KINDA SLOW.

Nie, nehovorím o pomalom pečení, ale bravčové kotlety majú tendenciu byť taký tenký, že môžu vyschnúť veľmi rýchlo, keď sa varia v horúcom ohni v panvici. Namiesto toho ich chceme rýchlo vyčistiť v horúcej panvici, ktorá je dostatočne dlhá na to, aby vytvorila kôru, a potom ju preneste do rúry na dokončenie varenia. Varenie na pečenie pomôže utesniť džúsy a zabrániť ich vysychaniu skôr, ako sa stred je úplne uvarený.

3. GARLIC MASLO THEM UP.

Akonáhle sú zemiaky ulovené, máte veľmi dôležitú úlohu: Štetcami ich sklente s cesnakovým maslom. Uvedomujeme si, že áno, maslo robí všetko lepšie, a to nie sú výnimkou. Máme radi miešať v čerstvej byline (rozmarín, tymian, oregano) alebo aj dva – nemôžeme dostať dosť z týchto cesnakových maslových bravčových bôbov a máte pocit, že ich milujete.

Pravdepodobne ste si mysleli, že to bude komplikovanejšie, ale sme naozaj radi, že to nie je.

výnosy:

4


porcií

Čas prípravy:

0

hodiny

10

min

Celkový čas:

0

hodiny

30

min

prísady
4
bravčové kotlety s kosťou
Košér soľ
Čerstvo mletý čierny korenie
2 polievkové lyžice.
extra panenský olivový olej
4 polievkové lyžice.
maslo, roztavené
2
strúčiky cesnaku, mleté
2 polievkové lyžice.
čerstvých byliniek
Smery
  1. Predhrievajte rúru na 375 °. Sezónne bravčové kotlety na oboch stranách soľou a korením.
  2. Vo veľkej panvici na stredne vysokej teplote, horúci olej. Pridajte bravčové kotlety a smažte na obidve strany, až kým nie je zlatá, asi 4 minúty na stranu.
  3. Presuňte panvicu do rúry a pečte ju, až kým nebude varená, 10 až 12 minút.
  4. V malom miske skôr, ako podávate, kombinujte maslo, cesnak a bylinky a kefa na bravčové kotlety.

KÚPTE TERAZ Le Creuset Cast Iron Skillet, 179,95 dolárov, amazon.com