Jahodová sezóna je najlepšou sezónou. Bodka. Po dlhej zime príliš veľa krvných pomarančov a klementínok – ospravedlňujeme sa, citrusy, ale nikdy nebudete najlepšou ovocnou skupinou – I jarka na jahodách prichádza na jar. Mám ich samozrejme rád, že som si ich hladil, ale snažím sa ich na raňajky (ovsené vločky, toast, cereálie) alebo večere (jahodová salsa!.

obraz

Erika LaPresto

V mojej snahe zistiť spôsoby, ako zlepšiť už perfektné ovocie, rozhodol som sa obrátiť na teplo a pražiť ich – a potom som sa takmer roztavila, pretože pečené jahody sú možno ešte lepšie ako čerstvé. Neverte mi? Po vypitvaní v rúre asi 25 minút, bobule karamelizujú a vyvíjajú intenzívny sladkosť, keď sa rozpadajú a uvoľňujú svoje šťavy, ktoré vytvárajú návykový cukroví podobný sirup. (Robte si láskavosť a ochutnajte ju z panvice, keď je stále teplá.)

Vráťte sa tu pre recept na pečené jahody. Tu je krok za krokom:

Odrezajte stonky 1 libry jahôd.

obraz

Erika LaPresto

Presuňte jahody na plech na pečenie, ktorý je lemovaný pergamenom (takže môžete ľahko vyliata sirup) a pridajte 1/4 šálky cukru.

obraz

Erika LaPresto

Dobre vyskočte.

obraz

Erika LaPresto

Pridajte 1 čajovú lyžičku vanilkového extraktu a hodí.

obraz

Erika LaPresto

Pečieme pri 350 ° počas 25 až 30 minút. (Môžete ich udržiavať v rúre až hodinu, tým viac času pečie, tým viac sirup dostanete.)

obraz

Erika LaPresto


Najlepšie na šalát s rukolou, feta, olivovým olejom a čiernym korením.

obraz

Lindsay Funston

Nasledujte Delish na Instagram.