Možno si myslíte, že v NYC nie je nič viac kultúrne než pizza, ale vy by ste sa mýlili. No, trochu – jedlo, ktoré zapuzdruje mesto ešte lepšie ako dolár, je v skutočnosti pizza. Nazýva sa to “Paul’s Boutique” a môžete ho nájsť na Speedy Romeo v dolnej časti východnej strany.

Popis v menu je nasledovný: “Katz’s pastrami, dijon bèchamel, údený červený kraut, fontina, ostrovčekový obväz, všetko bagelová kôra”

Ak ste boli v New Yorku, je pravdepodobné, že ste boli v Katzi. Je to celkom pravdepodobne najznámejšia a najobľúbenejšia reštaurácia v Big Apple. Pre tých z vás, ktorí nikdy neboli, je to verrry starý (viac ako 100 rokov!) Rodinný deli, ktorý slúži najlepším pastrami v tri-stave. Možno krajinu. Takže to je nahromadené vysoko na pizzu, je BFD.

Podľa šéfkuchára Justina Bazdaricha musel túto myšlienku postaviť na Katzove a slúžiť im presný koláč, ktorý mal na mysli. Bola schválená na základe prvej chuti, čo by malo byť veľa.

Každá zložka koláča je dokonale prevedená. Počnúc Dijonovým bechamelom – je to nádherne krémovité s trochou korenia; kraut je jemne dymový a mierne chrumkavý. Pastrami: legendárny. VŠETKÝ BAGELOVÝ KRUH: svetlý, vzdušný, žuvný a úžasný, ako to znie. Fontina je mierne zdanlivá alternatíva k mozzu a 1000 ostrovných obkladov vyvažuje všetko bohatstvo. Pretože to je dekadentné na maximum … a stojí za každú prekliatú kalóriu.

Nasledujte Delish na Instagram.