Pravdepodobne ste počuli o odkvapkávaní – je ťažké posúvať Instagram alebo Pinterest bez toho, aby ste ich v poslednej dobe videli. Táto technika v podstate premení koláče na umelecké diela tým, že opatrne vypije ganache na vrchole a nechá ju “kvapkať” po stranách škvrny (alebo dokonca nahého) maslového krému. Neonové koláče spoločnosti Katherine Sabbath – ako jej spomínaná tvorba zmrzlinového kužeľa – sa stali jednou z najpopulárnejších, ale najnovšia iterácia v trende doslova hovorí o našej duši. Ak ste niekedy mali príliš veľa pohárov červeného vína (* zdvihne ruku *), budete cítiť tento koláč.

KÚPIŤ TERAZ: Stlačte fľašu, 6 dolárov; AMAZON.COM.

Chelsey White, blogger a samouk pekáreň za koláčmi na Chelsweets, vytvoril tento dizajn červeného vína, ktorý sa vhodne nazýva koláč “One Glass Too Many”. SOML.

obraz
S láskavým dovolením Chelsweets

Zdá sa, že je to zastrašujúce, ale pravdepodobne by ste to mohli vytiahnuť doma – možno len nie po pohári alebo dvoch. Tu je postup: Po vypálení červeno-bieleho mramorovaného vanilkového koláča necháte ho vychladnúť, pokrýva ho a zakryje maslovým mrazom, rovnako ako klasický vrstvový koláč.

obraz

Chelsweets

Potom vytvorí hornú horu na vrchu a stlačí sklenené víno do svojej základne.

obraz

Chelsweets

Pomocou stlačenej fľaše vyleje na vrchol červenej farby bielej čokoládovej ganache, ktorá sa nechá bežať po stranách. Potom ju rozprestiera na vrchu polevy pod sklenenou podložkou, takže vyzerá to, že ganache vyteká von pomocou malej špachtle.

obraz

Konečný výsledok stojí za to zdvihnúť sklo.

Ak chcete získať kompletný recept, navštívte stránku chelsweets.com.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.