V našich očích sa veľa stravujeme. Jeden posúvajte sa cez Instagram a je ľahké pochopiť, prečo: Potravinové fotky nás zmiernia, dávajú nám FOMO a inšpirujú nás, aby sme nasmerovali vnútorného kuchára, ktorý niekde prisahal, že prisaháme. Niet divu, že ten jasný záblesk našej karbony sa cíti ako taký #fail.

Tak sme sa pozreli na troch najlepších fotografov v biz-Instagrammer Heidi Larsen z potravinárskej potraviny, bloggeru Ashley Rodriguezovej z Not Without Salt a autora kuchárky Joy Wilson z Joy The Baker, aby sme videli, čo vlastne ide do odvážne dobre vyzerajúce fotky potravín. Spoiler: Nie je to kamera, takže je to dobrý začiatok!

Otázka: Čo sledujete hlavne??

Heidi Larsen (@foodiecrush): Kedysi som strieľal s Canon 5D Mark II, ale ja som prešiel na Nikon D750. Tiež používam môj iPhone pre všetky moje fotografie Instagram, skôr ako nahrávanie svojich fotografií DSLR. Som taký istý Instagram purist. Ale úprimne povedané, nie je to o fotoaparáte – je to o objektoch. Celkom som premenený na šošovky Sigma Art Series. Sú neuveriteľné!

Ashley Rodriguez (Nie bez soli, @ashrod): Vždy som strieľal s Canonom. Momentálne strieľam s 5D Mark III. Pre moje fotky Instagram strieľam s iPhone 6.

Joy Wilson (@joythebaker): Natáčam s fotoaparátom Canon 6D a 50 mm objektívom. Taktiež strieľam veľmi často s mojim iPhone.

Otázka: Aké veci majú spoločné vaše potraviny??

HL: Udržujem ich na svetlom pozadí, buď zastrelený na mojom mramorovom pulte Carrara, alebo na jednoduchú bielu tabuľu. Tiež som vedel, že cestujem s veľkým bielym uterákom, ktorý môžem položiť kdekoľvek a mať automatické biele pozadie. A takmer vždy používam biele taniere, aby som nechal jedlo hviezdou.

obraz
@foodiecrush

AR: Prirodzené osvetlenie, všetky skutočné jedlá (bez falošného štýlu), čisté, prírodné.

JW: Veľa mojich fotografií z potravín sa preberá z réžie a je len trochu chaotický a mimo centra. Niekedy je to viac inštruované ako iné, ale všeobecne sa snažím zachytiť skutočné, väčšinou chaotické momenty.

Otázka: Akékoľvek aplikácie na úpravu, na ktorých prisaháte?

HL: Vyberiem všetky moje fotografie a prenášam ich z mojej karty do svojho počítača pomocou softvéru Photo Mechanic. Veľmi rýchlo kontroluje obrázky, vykonáva zmeny a premenuje obrázky. Potom ich vytiahnem do Lightroomu pre korekciu farieb a potom do Photoshopu na zmenu veľkosti a akékoľvek ďalšie uhýbanie a popálenie, ktoré sa môžu robiť. Používam Snapseed pre veľa fotiek z iPhone, pretože milujem skutočnosť, že sa môžete vyhnúť a spáliť tieň a zvýrazniť.

AR: Pre moje fotografie iPhone používam VSCO. Zvýšil som kontrast, zaostril a zvýšil som sýtosť len mierne.

JW: Na svojom počítači používam Aperture a Lightroom. Na svojom iPhone, myslím, že aplikácia VSCO má fantastické filtre a je naozaj intuitívne. Môžete si kúpiť filtre, ktoré vás oslovia, používať ich na všetkých vašich sociálnych fotografiách a začať vytvárať vizuálny hlas vo farbe a tóne.

obraz

@joythebaker

Otázka: Ako upravujete obrázky pomocou nástrojov Instagramu?

HL: Pre Instagram som používal výhradne VSCO, ale v poslednej dobe som bol skutočne na Snapseed, pretože sa môžete vyhnúť a vypáliť obrázky, aby ste vytvorili viac kontrastu. Filtre nepoužívam veľa, ale začali používať filtre Juno a Ludwig Instagramu, keď budem mať obrázky na bielom pozadí a potom ich potiahnem asi na 20-30% filtra. Môžu skutočne rozjasniť obraz, ale udržať intenzitu farieb. Používam aj program Adobe Spark Post, aby som položil text nad obrázky, ktoré používam pre moje piatkové pešo.

AR: Nepoužívam Instagramove nástroje. Pred chvíľou som vyvinul štýl, ktorý sa mi páči, a práve som sa s ním zdržal. Myslím, že by nebolo zlé rozdeľovať sa znova a znova, ale mám systém a rád som si zachoval určitú konzistenciu vo svojom krmive.

obraz

@ashrod

JW: Vždy sa mi zdá, že pridám viac kontrastu k obrázku, pretože si myslím, že pomáha jedlo pop z obrazu. Zistil som tiež, že zaostrujem obraz a často rozžiji fotografiu.

Otázka: Aké sú vaše tipy na príjem potravín v reštauráciách? Doma?

HL: Hlavne strieľam nad hlavou v reštauráciách. Nedávno som požiadal o radu od jedného z mojich najobľúbenejších Instagrammerov, Amanda s Heartbeet Kitchen. Navrhla, aby som na Instagram viac vyťahovala svoje zábery, takže je tu viac negatívneho priestoru a mám to oveľa lepšie. Biele miesto je kráľ! Strieľam sa dosť tesne na fotografie na mojom blogu kvôli dôvodom Pinterestu a preniesol som to príliš veľa do IG. Je to všetko práca prebiehajúca…

Milujem pridanie ruky namáčanie čipy do salsy alebo držanie šálky kávy pridať ľudský prvok.

V reštauráciách sa vždy pokúšam o prirodzené svetlo, ale niekedy to je naozaj ťažké urobiť, keď sa jedlo v noci nefunguje týmto spôsobom. Milujem pridanie ruky namáčanie čipy do salsy alebo držanie šálky kávy pridať ľudský prvok na statickú fotografiu. Môj manžel a dcéra mi chcú zabiť polovicu času, pretože ich vždy žiadam, aby počkali, kým budú jesť svoje horúce jedlo!

obraz
@foodiecrush

AR: V reštauráciách, večere môže byť zložité, pretože prirodzené svetlo je najlepšie pre jedlo. Takže sa snažím dostať miesto pri okne. Nevytvárajem scénu a fotografovanie skutočne udržuje na minime. Nad hlavou je skvelé miesto, kde môžete začať a dostať svojich hostí, aby skočili do jedla a akcia ukazuje život a robí fotografiu zaujímavejšou.

Nájdite svetlo. Počas varenia v kuchyni to neznamená, že sa tam musia stať aj fotky.

Doma si môžete ovládať, kam strieľať. Nájdite svetlo. Nájdite svetlo. Nájdite svetlo. Osvetlenie je to, čo naozaj urobí vašu fotku pop. Takže pri varení v kuchyni to neznamená, že sa tam musia stať aj fotografie. Presuňte tanier v blízkosti okna alebo otvorených dverí. Vytvorte nejakú tkaninu alebo veľkú látkovú obrúsku, ktorú chcete strieľať.

Rozohrejte dosku. Zoberte si obrázok pokrmu, potom sa dvakrát zatiahnite a urobte ďalší záber.

Nebojte sa rozbiť talíř. Zoberte si obrázok pokrmu, potom sa dvakrát zatiahnite a urobte ďalší záber. Často je to oveľa zaujímavejšie, akonáhle je trochu zjedol. Správa viac o príbehu a ukazuje viac života na miske.

JW: Vždy nájdite svetlo! Doma, niekedy to znamená, že si z kuchyne vyberiete jedlo a na drevený povrch pred mojou obývačkou. Nebojte sa nastaviť scénu všade, kde svetlo preteká cez okno. Vo všeobecnosti som sa postavil vedľa slnečného okienka, aby som dostal túto žiara bez priameho svetla.

V reštaurácii zostávam pekne nenápadné pri fotografovaní potravín. To znamená, že nie je na stoličkách.

V reštaurácii alebo v kaviarni mám menšiu kontrolu a tiež nechcem byť úplne nepríjemný. Snažím sa dostať miesto vedľa slnečného okienka a zostať pekne nenápadné pri fotografovaní potravín. To znamená, že nie je na stoličkách. Občas obmedzenia reštaurácie mi pomáhajú zachytiť obrázky, ktoré by som normálne nestanovil. Stačí sa pozrieť na svetlo a uhly.

Q. Aký je jeden alebo dva štýlové triky, ktoré vás nikdy nezlyhali?

HL: Najprv strieľam jedlo tak, ako to vidím v mojej hlave. Potom som to zaseknúť, zobrať, skopnúť čip, rozdrviť cookie. Snažím sa, aby to vyzeralo skutočne. Táto druhá verzia takmer vždy skrýva prvú, pretože nie je prebytočná alebo príliš drahá. Pridaním rozptylu soli, korenia alebo nasekaných bylín do stolovej dosky, roztieranie na boku misky … humanizuje fotografiu.

Pridaním rozptylu soli, korenia alebo nasekaných bylín do stolovej dosky, roztieranie na boku misky … humanizuje fotografiu.

obraz
@foodiecrush

Tiež som rád pridal biely uterák na moje fotografie na vrstvu pod taniere, alebo nechajte okraj zahliadnuť do rohu. Zdá sa, že zmäkčuje obraz a robí ho menej fiktívnym.

AR: Udržujte to jednoduché. Naplňte jedlo tak, ako by ste ho chceli jesť. Moje pozadie v jedle začalo v reštauráciách a mojou prvou prioritou je vždy jedlo. Ak o tom premýšľate tak – ako bude tento tanier najkrajší, potom bude fotografia vyzerať neodolateľne.

Dokonalosť je nudná. Ukážte vrásky v bielizni, urobte trochu neporiadku. Čip v tanieri je skutočný život.

obraz

@ashrod

Dokonalosť je nudná. Ukážte vrásky v ľanovej bielizni a urobte trochu neporiadku okolo dosky. Čip v tanieri je skutočný život. To všetko pridáva záujem o fotografiu.

JW: Zvážte, prečo sa tešíte, že budete jesť to, čo fotografujete. To je presne to, čo chcete zachytiť.

obraz

@joythebaker

Otázka: Takže osvetlenie je kľúčové. Čo je to dobré pravidlo pre to, aby ste to pomohli?

HL: Presuňte svoj set okolo miestnosti, aby ste pracovali s tým, čo máte. Osvetlenie okien na úrovni stola, ktoré prichádza z boku, bude vyzerať veľmi odlišne, ako keď položíte dosku alebo misku na podlahu a strieľate ju svetlom prichádzajúcim zhora.

obraz
@foodiecrush

AR: Jedlo miluje prirodzené svetlo. A nebojte sa, že jasné svetelné tiene môžu do fotografie pridať toľko. Ak potrebujete viac svetla, odskočte z niečoho jasného ako biela penová doska alebo zakryte kus lepenky v hliníkovej fólii, aby ste pridali ďalšie zvýrazňovanie obrazu.

JW: Ak je svetlo jasné, priame a drsné, pokúste sa nájsť tieňovaný priestor vedľa priameho svetla a nastavte ho tam. Použite uterák (tenké biele plátno), aby ste rozptýlili niektoré z tých správnych svetiel a ak je to možné, zjemnite. Kľúčom je skutočne experimentovanie.

Otázka: Aké triky používate, ktoré ste nikdy nevideli nikto iný?

HL: Chcel som strieľať jedlo s mojim DSLR a dostať ho tam, kde mám pocit, že mám víťaza výstrel. Potom urobím fotografiu pre Instagram a Snapchat s mojim iPhone. Je ironické, že to dáva obraz do úplne nového pohľadu a práve keď som si myslel, že som hotovo, vyzdvihnem svoj fotoaparát a urobím verziu na svojom DSLR, ktorý som videla s mojim telefónom.

AR: Neuplatňujem žiadne pravidlá – možno mi to oddeľuje. Vždy sa snažím vyvíjať svoje obrazy a tlačiť hranice. V poslednej dobe som hrával okolo s krutým osvetlením a odvážnymi tieňmi. Ľudia vám hovoria, aby ste sa vyhli situácii osvetlenia. Pravidlá boli porušené.

obraz

@ashrod

Nasledujte Delish na Instagram.