Dokonca aj keď sa listy nezmení, kde ste, a vy ste trpkou vyvolávajúcimi odpor voči všetkým veciam tekvicové korenie, je tu jeden spôsob, ako sa dostať do pádu ducha: Pečieme jablkový koláč. Napĺňa dom s vôňou škorice (aj keď stále zabúdate na odpadky), využíva výhody jabĺk v ich prvotriednom prostredí, máte pocit, že ste dosiahli niečo kolosálne – a potom ste odmenení za vaše úsilie s teplým koláčom. Naozaj nemáte žiadne ospravedlnenie nie aby si to urobil.

Ale predtým, ako sa dostanete na valcovanie cesta, stojí za to vedieť, ktoré suroviny kúpiť – a získať len tie najlepšie, počnúc jablkami. Po súťaži v šampionáte National Pie, rozhovory s ľuďmi, ktorí pečú po celý deň, každý deň vedúci k veľkej súťaži – vrátane víťaza Best in Show už tri roky, Evette Rahman – som sa naučil jednu vec:.

Honeycrisp môže byť Kylie Jenner Lip Kit z jablko sveta práve teraz, ale keď príde na pečenie, to nestojí za cenovú známku. Radšej si jesť tie, ako je. Red Delicious a klasický McIntosh? Uložte ich pre applesauce. Alebo sa upierajte na svojich nepriateľov. (My sme väčšinou.)

obraz

A víťaz je…

Pre najlepšie jablkové koláče potrebujete jablká Granny Smith. Áno, babička Smithová.

Viem, čo si myslíte – nie sú bláznivé. Nie sú nové. Sú to tortoví zelení chlapci, na ktoré sa staráte, keď snívate o predajnom automáte, ale snažia sa byť dobrí v práci.

Ale nerozlomia a nezmení váš koláč, ako ostatné jablká, a vyrovnávajú sladkosť celého cukru, ktorý pridávate do samotného koláča.

jablko pie

Flickr / JeffreyW

Ale je tu Twist…

Pre skutočne mimo-grafy koláč, musíte kombinovať svoje Granny Smiths s sweet-tart partner. Zmes jabĺk vytvára obrovský rozdiel (pokiaľ to nie je na špičke so smiešne karamelovou omáčkou, La Lauren Conrad alebo jablkový koláč Grandma Ople – jedným z najlepších receptov koláčov všetkých čias).

jablko Pie

Flickr / Sarah Shuda

Tu je niekoľko kombinácií, ktoré môžete vyskúšať:

Granny Smith + Gala

Skúste to: Apple Obsession Pie

Granny Smith + Fuji

Vyskúšajte to: Apple Pie in a Jar

Granny Smith + Braeburn

Skúste to: Double Pie Crust Apple Pie

Granny Smith + Golden Delicious

Vyskúšajte to: Ginger Dandy Apple Pie

Granny Smith + Cranberries

Počkaj – to nie je jablko! Práve ste. Ak dávate prednosť koláčom s ostrým zákrutom, zosilnite chuť s hrstkou (alebo dvoma) čerstvými bobuľami.

Vyskúšajte ich: Brusnicový jablkový koláč

obraz

Rachel Conners

Nenávistné jablká Granny Smithovej?

Preskočte ich úplne a choďte na mix Macon a Fuji. Hej, pracovala pre Rahmana, keď získala prvú cenu v roku 2014. (Tu je jej klasický recept z Apple Pie.)

Použite to ako vašu cheatsheet predtým, než don donášate sexy-lumberjack-kto-nie-snaží-príliš-tvrdý-flanel a ísť jablko picking. Budete radi, že ste to urobili, aby ste nezačali vyťahovať kôš z jabĺk domov. Dokonca aj Oscar Grouch nemá toľko nepriateľov.

Nasledujte Delish na Instagram.