1. Všetko začalo už v roku 1891.

Keď sa William Wrigley Jr. presťahoval do Chicaga, začal predávať mydlo a sódu na pečenie a rozhodol sa, že jedného dňa hodí zadarmo balenie žuvačky na objednávku zákazníka.

2. Juicy Fruit je originálny štítok.

Len pár mesiacov pred uvedením Wrigleyho Spearmint v roku 1893 bol Juicy Fruit prepustený. K dnešnému dňu, o 100 rokov neskôr, zostáva najväčšou značkou ovocia v USA a najobľúbenejšou voľbou medzi deťmi. Doublemint neprídu až do roku 1914.

obraz

3. Doublemint je dvojité všetko.

Keď debutoval, spoločnosť Doublemint bola propagovaná ako “dvojitá hodnota”, “dvojitá silná pepermintová príchuť” a “dvojitá zábal”.

obraz

4. Wrigley vynašiel novú marketingovú techniku.

Späť v roku 1915 zakladateľ William Wrigley Jr. urobil odvážny krok tým, že v tom čase vykonal niečo úplne bezprecedentné: poslal bezplatné vzorky na každú adresu uvedenú v amerických telefónnych knihách. Bola to prvá priama marketingová kampaň doma.

5. V Spojenom kráľovstve existujú tri továrne Wrigley.

Mimo Chicaga sa nachádzajú výrobné zariadenia v Santa Cruz v Kalifornii, ktoré sa otvorili v roku 1954 a Gainesville, GA, ktorá bola otvorená v roku 1971. Okrem toho v Austrálii a Veľkej Británii je ešte viac.

6. Prvé Doublemint Twins sa objavili v roku 1960.

Joan a Jane Boyd boli prvou dvojicou, ktorá sa stala Wrigley Double mint dvojčatami. Hrajú v reklamách štyri roky rovno. Odvtedy sa v reklamách značky objavili aj ďalšie dvojičky – vrátane Tia a Tamera Mowry.