Či si to uvedomíte alebo nie, každý obchod, do ktorého vstúpite, bol navrhnutý s vašou peňaženkou. Supermarkety, obchody s odevmi a reštaurácie s rýchlym občerstvením využívajú veci ako výberová architektúra, ukotvenie rozhodnutí a kotvenie cien, ktoré vám pomôžu presvedčiť vás, aby ste kúpili určité veci alebo sa cítili lepšie v súvislosti s určitými nákupmi. Nie je to tak Black Mirror ako si myslíte, ale ťažko sa spolieha na psychológiu.

Spoločnosť McDonald’s, ktorá v posledných dvoch rokoch neustále zvyšuje tržby, aj keď má množstvo aktualizácií v ponukách a ukladá inovácie, je obzvlášť pútavá. BehavioralEconomics.com nedávno zlomil prečo; tu sú najdôležitejšie body.

1. Strategicky zdobené menu

Vedúci pracovníci za spoločnosť Mickey D vedia, že veľa ľudí má na objednávku a aj keď to môže byť pekné pri získavaní opakovaných zákazníkov, nebude to veľa spôsobiť, že by ste si kúpili viac (hlavne ak ide o tvoj príchod z ponuky hodnôt). Existuje jednoduchý hack, ktorý vás prinúti zmeniť vašu hru. Ak chcete upozorniť zákazníkov na nové predmety, ako napríklad drahšie podpisové remeselnícke remeslá, dostanú im viac menu nehnuteľností. Tiež majú animáciu a pohyb okolo nich, na rozdiel od ponuky plochých hodnôt. Keďže naše oči sú prirodzene čerpané z pohybu, zaznamenávame tieto veci.

obraz

McDonald

2. Ukotvenie rozhodnutia

Pri ďalšom vstupe do McDonald’s venujte pozornosť prvému zobrazeniu, ktoré vidíte. Je pravdepodobné, že je to lahodne vyzerajúci obrázok položky s vyššou cenou … bez toho, aby ste videli cenovú značku. Štúdie ukazujú, že prvou možnosťou, ktorú vidíme pri rozhodovaní, je ten, ktorý si vyberieme, takže McDonald’s chce dať istý obraz do vašej mysle hneď, ako idete po dverách. Teraz premýšľate o kuracích nugetách, do ktorých ste prišli a šťavnatý hamburger inzerovaný dverami.

3. Prehrávanie “zdravotného halo”

McDonald’s vie, že všetci cítime vinní, že jedíme rýchle občerstvenie. Ak chcete bojovať proti tomuto, vytvoriť zdravotný halo, pridávať fotografie zo šalátov alebo vody v menu, takže vy premýšľať celkové menu je zdravšie. Zvláštne je dosť ilúzia; len si myslíte, že jedlo je zdravšie, skutočne zvyšuje nákup menej zdravých predmetov. Naša myseľ je divná, všetci.

4. Cenové kotvenie

S väčším dôrazom na jedlo s označením Signature (a zmeny v ponuke, ako je zmena ponuky dolára) príde očakávanie, že strávite viac v spoločnosti McDonald’s. Dokonca aj keď si nekúpite jednu z týchto jedál, táto cena je v zadnej časti vašej mysle a ako výsledok, tradičné položky sa cítia lacnejšie. To nás vedie k tomu, že sa cítime dobre, pokiaľ ide o našu nižšiu cenu, naopak “veľké”, zlepšenie veľkosti alebo lepenie ďalších položiek našej objednávky.

5. Menšia interakcia tvárou v tvár

V mnohých obchodoch sa teraz nachádzajú kiosky na objednanie samoobslužných služieb. To dáva zákazníkom väčšiu kontrolu nad ich objednávaním, pretože sa cítime menej ponáhľali a tlačíme, aby sme sa rýchlo rozhodli v rušnej linii. Znižuje aj úzkosť v interakciách, čo je dôležité preto, že sme tisíciletí a nemôžeme s ľuďmi v reálnom živote komunikovať (polovica srandu). V podstate, ak nie je nikto, kto by vás mohol posúdiť pri objednávaní McFlurryho, možno budete hádzať aj hranolky. Rovnako sa rozširujú možnosti dodávania s nádejou na zvýšenie frekvencie, s akou zákazníci kupujú McDonald’s.

obraz

McDonald

Nasledujte Delish na Instagram