Ben Cohen a Jerry Greenfield z Ben & Jerry’s sú známe pre dve veci: vytvorenie lahodnej zmrzliny a podporujúce levé politické príčiny. Od 80. rokov minulého storočia spoločnosť protestovala proti vŕtaniam v Arktíde, klimatickým zmenám a Občania Spojené Rozhodnutie Najvyššieho súdu o financovaní kampaní. Nie je teda prekvapením, že sa jeden z nich dokonca zapojí do volieb do roku 2016.

Hill hlási, že Cohen vytvoril Bernie’s Yearning, vlastnú chuť zmrzliny na podporu demokratickej prezidentskej kandidátky Bernie Sanders. Zmrzlina nie je spojená s firmou Ben & Jerry ako spoločnosť, ale len odráža názor Cohena.

“Jerry a ja sme boli konštituenti Bernieho Sandersa za posledných 30 rokov,” napísal Ben na webovej stránke pre zmrzlinu. “Videli sme ho v akcii a my veríme vňho. Keď sme mimo neho hovoriť, ľudia sa vždy pýtajú, či je Benova a Jerryova chuť.” Cohen sa rozhodol vytvoriť falošnú ilustráciu toho, ako Bernie chuť vyzerala. A keďže dopyt bol taký vysoký, rozhodol sa, že si v kuchyni vyrobí 40 pylov a daruje 25 z nich na kampaň senátora vo Vermonte.

Celý vrchol pinta je pokrytý čokoládovým kotúčom, ktorý predstavuje najvyššie percento Američanov, ktorí v dnešnej ekonomike získali najviac. Pod ním je mätová čokoládová zmrzlina, ktorá predstavuje 99 percent. Ak chcete jesť zmrzlinu, musíte na čokoládovom špičke urobiť niekoľko parochne a zamiešať ich s mátovým dnom – dokonalým symbolom toho, čo sa Sandersova kampaň snaží dosiahnuť.

Ak absolútne musíte dostať pint z týchto vecí, je tu chytiť: Musíte to vyhrať. Kampaň Sanders začala súťaž na svojej webovej stránke, kde môžete vstúpiť a vyhrať zostávajúcich 15 pintov Bernie’s Theming, ale nemusíte dávať kandidátovi žiadne dary.

Hoci to nie je oficiálna príchuť, spoločnosť sa ponorila do politiky v minulosti. Vytvorili vôňu Áno, Pekan, aby oslávili víťazstvo prezidenta Obamu a premenovali Chubbyho Hubbyho “Hubbyho Hubbyho” na pripomenutie legalizácie homosexuálnych manželstiev vo Vermonte.

UPDATE: 1. apríla 2016 o 11:04 h.

Ben a Jerry zakladatelia Ben Cohen a Jerry Greenfield obaja odniesli na Manhattan na Union Square včera večer, aby odovzdali lyžice svojej zbrusu novej chuti, Bernie’s Yearning. A skôr než sa spýtate, nie, to nie je vtip.

Zmrzlina, ktorá sa začala o 17.00 hod., Bola súčasťou zhromaždenia na podporu guvernéra Vermontu a demokratickej prezidentskej kandidátky Bernie Sandersovej. A zatiaľ čo Greenfield bol najskôr jediným zakladateľom, ktorý vyjadril, že “cítil Bern”, pripojil sa k nemu verejne na podporu Sanders. A za nimi sa rýchlo zhromaždili masívne preplnené miesta.

Počúvajte priamo od Ben a Jerry:

Nasledujte Delish na Instagram.