Bývalá hovorkyňa Subway, bývalá manželka spoločnosti Jared Fogle, žalovala reťazec rýchleho občerstvenia a povedala, že spoločnosť vie o obvineniach z toho, že je pedofilom, ale neurobil nič, čo by ho zastavil, používal ho a jeho rodinu ako marketingový nástroj a skryl svoje “zneužitie”.

The Indianapolis Star že Katie McLaughlinová hľadá neurčené škody z žaloby, ktorá obvinila Subway z nedbanlivosti, úmyselne spôsobujúc emocionálne utrpenie a nesprávne používanie podoby jej a jej rodiny. Na tlačovej konferencii v pondelok však povedala, že hlavne žaluje podchod, aby získala odpovede na to, čo spoločnosť vedel a kedy to vedeli. Povedala, že sa snažila nájsť informácie v súkromí bezvýsledne.

Jej žaloba tvrdí, že spoločnosť Subway dostala tri správy, že Fogle mal sexuálny záujem o deti, ale spoločnosť neuskutočnila žiadne kroky už v roku 2004. (To bolo štyri roky, kým Fogle a McLaughlin začali chodiť.) Namiesto toho mali verejnosť pracovník vzťahov hovoriť s ním, a spoločnosť ho držal ako hovorca a dokonca nechal tráviť čas na základných školách. Subway už v minulosti pripustil, že tretia správa proti spoločnosti Fogle “nebola riadne eskalovaná alebo sa na ňu nekonala.” “Bezpečnosť detí nebola prioritou, ale spodná línia spoločnosti Subway bola,” tvrdí McLaughlinová sťažnosť.

McLaughlin tvrdí, že spoločnosť Subway sa starala viac o predaji a raste ako o rodinu Foglea, dokonca s použitím ich podobností bez toho, aby požiadala o povolenie. To bol pokus o rebrand Fogle ako “rodinného muža”, keď sa jeho príbeh o strate hmotnosti stál s spotrebiteľmi.

Podľa New York Daily News, Fogle strávil 15 rokov ako hovorca spoločnosti Metway, keď tvrdil, že sendviče mu pomohli stratiť 200 libier. Ale vlani bol odsúdený na 15 rokov väzenia za to, že mal detskú pornografiu a mal sex s maloletým. Metro ho vystrelil po zatknutí a McLaughlin oznámil, že podáva rozvodové hodiny predtým, ako urobil svoju prvú súdu.

“Zisťovanie, že váš manžel a otec vašich detí je dieťa dravec a vedel, že jeho práca ho zapojila do návštevy školy pravidelne, je zničujúci,” povedal McLaughlin na tlačovej konferencii, podľa Daily Beast. “Zistenie, že spoločnosť Metway nekonala aspoň s jednou sťažnosťou, zatiaľ čo naďalej využíva Jared ako svojho hovorcu a uľahčuje jeho návštevy týchto stoviek škôl, je nepochopiteľná.” Subway odmietol vyjadriť sa k nedoriešenej právnej záležitosti.

Spoločnosť Associated Press prispela k tejto správe.

Nasledujte Delish na Instagram.