Práve ste klesli na 15 dolárov na krásny kus lososa a po tom, ako ho hodíte na gril alebo ho posuniete do rúry, začne z filé uniknúť divná biela látka. WTF, losos, WTF?

Takže čo je táto biela látka?

Môžete ju jesť?

Je to bezpečné?

PRIJETÍTE SA DIE?

Po prvé, niektoré zlé správy – nakoniec zomriete. Dobrou správou je, že to nebude z toho, čo sa z vášho lososa vyžaruje, čo je úplne neškodné.

Ten biely gunk, ktorý vyleje z vášho lososa, sa nazýva albumín. Je to bielkovina, nie tuk, ktorá sa vytlačí na povrch rýb, keď ho zahrejete. “Keď tento proteín dosiahne teploty medzi 140 a 150 stupňami, jeho vlhkosť je vymačkaná a zhŕňa sa a zmení sa na bielu” Kuchyňa.

“V tom nie je nič škodlivé,” povedal Donald Kramer, profesor vedeckých výskumov morských živočíchov na univerzite na Aljaške, Fairbanks..

A predtým, ako začnete s plánovaním, vedzte, že varenie lososa iným spôsobom nebráni formovaniu albumínu. Existuje však niekoľko trikov, ak sa chcete vyhnúť.

Jednou z možností je nasadiť ryby. Americká skúšobná kuchyňa odporúča namočiť losos v štandardnom soľnom roztoku – jednu lyžicu soli na šálku vody – len 10 minút pred varením. To by malo minimalizovať tvorbu albumínu na povrchu rýb.

Alebo môžete skúsiť varenie rýb pri nízkej teplote, podľa Marthy Stewartovej. Odstráňte ho z tepla, keď je stred čiastočne nepriehľadný a nechajte ho ďalej varenie niekoľko minút od tepla. Ale toto riešenie nie je zaručené, že funguje (sorry, Martha!), Pretože, ako americká skúšobná kuchyňa konštatuje, bude vždy nejaké množstvo, ktoré unikne – bez ohľadu na to,.

Hádam, že by sme mohli zostať na bielom pozadí.

Nasledujte Delish na Instagram.