Ponuka Happy Meal na miestnej McDonald’s sa bude zdať oveľa odlišnejšia – a to je veľký krok, aby sa detské menu stalo zdravším. Spoločnosť vo štvrtok oznámila, že do roku 2022 ponúkne “vyváženejšie” Happy Meals na 120 rôznych trhoch po celom svete.

To znamená, že aspoň polovica šťastných jedál na jedálňach po celom svete bude pod 600 kalórií a pod 650 mg sodíka, s menej ako 10 percentami kalórií z nasýtených tukov a menej ako 10 percent kalórií z pridaného cukru. Práve teraz splní tieto kritériá 28 percent Happy Food na 20 trhoch. Takže McDonald’s hovorí, že plánujú pridať do menu nové položky, odstrániť niektoré položky a preformulovať ďalšie. Okrem týchto usmernení budú pracovať aj na odstraňovaní umelých farieb, chutí a konzervačných látok, keď budú schopní, a budú transparentné o informáciách o výživovej hodnote pre zákazníkov.

V Spojených štátoch sa veci rýchlo pohybujú. Do tohto júna McDonald’s sľubuje, že všetky ponuky menu Happy Meal budú mať 600 kalórií alebo menej a navyše spĺňajú nové kritériá pre cukor a nasýtené tuky. Sedemdesiat osem percent z možností Happy Meal vyhovuje požiadavkám na sodík. Urobia to tým, že obmedzia ponuku na hamburger, 4-dielne Chicken McNuggets a 6-dielne Chicken McNuggets. Bude obsahovať iba cheeseburger, ak o to zákazník požiada. Tiež nahradia malé hranolky hranolkami v šálke McNugget v šiestich kusoch, preformulujú čokoládové mlieko tak, aby mali menej pridaného cukru, ponúkli balenie vody ako možnosť a predávali inú verziu svojej jablkovej šťavy menej cukor.

Toto nie je prvýkrát, čo McDonald’s urobil kroky, aby urobil šťastné jedlo zdravšie. Podľa NPR McDonald’s odstránila sódu ako ponuku uvedenú na ponukách Happy Meal a teraz si všimla nárast stravy Happy Food objednanej bez nápoja ako sódy. Namiesto toho viac ako polovica Happy Food objednaných teraz zahŕňa vodu, mlieko alebo džús.