Moje srdce je búšenie. Žalúdok sa vlnia. Práve som vzal z koktailovej servírky dve skúmavky a nejako som stále nervózny pri jazde s mechanickým býkom. Potom sa začne môj vnútorný zlý gal: Rheanne, toto je NEW ORLEANS. Musíš sa vyhnúť a robiť to zatracenú vec.

Zatiaľ moje zastúpenie v Bourbon Street zahŕňalo objednanie veľkosti mojej hlavy, odstránenie obrovského Jell-O výstrelku z falošnej injekčnej striekačky, priateľstvo s troma britskými dievčatami “na dovolenke” v jazzovom klube a hádzanie sa späť 190 ručných granátov, ktoré dávajú zamrznuté daiquiri.

V tomto momente som sa prekrýva s jemnou líniou medzi úplným terorom a celkovým blesky. Ale predtým, ako sa volá moje meno, moje myseľ sa nakloní a previnie, snažiac sa presne určiť, ako som dokázal urobiť to tak ďaleko po 8-hodinovom maratóne klepania späť chlastu. Podobne ako slávne Kodakovo ihrisko Don Draper, nápoje z minulých hodín sa objavujú ako premietacie diapozitívy – sazerak, gin fizz, vieux carre, absinthe frappe, hurikán – svätý hovno, ako stále stojím?

Potom príde ku mne: Táto rambunktúrna noc bola s určitým nárazom šťastia dokonale vynesená. A ak sa chcete úspešne napiť cez najstaršiu, ale najživšiu štvrť mesta bez toho, aby ste ju zrazili na zadok, postupujte opatrne podľa týchto pokynov.

obraz

Michael Stillwell

Začnite vychutnať v baru The Sazerac

Čo objednať: Sazerac, Ramos Gin Fizz

Iste, cieľom je zvyčajne pobyt elegantný, ale v štvrti nie je žiadny spôsob, ako sa to deje. Vaša prvá zastávka by mala byť najzaujímavejšia, takže si môžete vychutnať labužnú atmosféru a skutočne oceniate väčšie detaily, ktoré sa vrátili do starého sveta New Orleans predtým, ako sa dostali príliš tippy na to, aby rozoznali rozdiel. Hrad Sazerac, ktorý bol umiestnený vo vstupnej hale Roosevelt, bol pomenovaný za to, čo mnohí historici považujú za prvý koktail na svete. A aký je koktail. Brucho až po bar afrického vlašského orechu, lemované slávnymi nástennými maľbami od Paula Ninasa a požiadať o menovaný nápoj.

Aj keď ste nikdy nemali sakárika, nemôžete to vynechať. Aj keď je to pravdepodobne ťažké v duchoch (ražná whisky dominuje toto sklo), je to oh, tak hladké a pomaly popíjanie je celý bod. Ak by ste mali radšej niečo jemnejšie, vyberte si Ramos Gin Fizz. Sklenená guľôčková Collinsova sklenka je sladká, krémová, takmer kvetinová – vďaka Plymouthovým ginom, ťažkým krémom, vaječným bielom a oranžovej kvetovej vode.

Urobte si chvíľu, kedy si budete môcť hovoriť s barmanom – ktorý je bezpochyby oblečený na deviatkách v ostrých bielych, dvojprvkových bundách – o histórii, v ktorej ste obklopený, a požiadajte o odporúčania, aby ste prispôsobili zvyšok vášho monumentálneho baru prechádzať.

obraz

Rush Jagoe

Prejdite na Carousel Bar

Čo objednať: Vieux Carré

Nachádza sa v hoteli Monteleone, Carousel Bar je známy svojou 25-miestnou otočný bar, ktorý bol inštalovaný už v roku 1949. A áno, naozaj sa otáča – veľmi pomaly (trvá asi 10 minút, kým sa dostanete celú cestu), takže miestnosť nezačala sa točiť ani na vás. Ale napájací otvor tiež tvrdí, že je rodiskom Vieux Carré (čo znamená “staré námestie” vo francúzštine a označuje štvrť), zmes Bénédictine, koňaku, ražskej whisky, sladkého vermutu a bitteru, ktorý je zdobený citrónom zvrat. Možno budete musieť počkať nejaký čas na jednu z tých kožených otočných sedadiel v zložitom kolotoče, ale akonáhle sa chystáte, počkajte chvíľu: Objednajte pikantný modrý krab a čakanky a nechajte ich umyť ďalším nápojom. Gin fizz je tiež víťazom, rovnako ako klasický sazerák.

Čas cestovať v starom absintskom dome

Čo objednať: Absinthe Frappé

Úžasná zelená mramorová fontána, ktorá naraz nalila vodu cez absinthe a cukorové kocky, označuje vstup 200-ročného baru, ktorý zostáva jedným z najvýznamnejších inštitúcií štvrte. Vážne, starý dom Absinthe je v skutočnosti, tak starý že je to hovorí miesto stretnutia medzi Andrew Jackson a neslávny pirát Jean Lafitte v roku 1806 pred bitkou o New Orleans.

Dnes sú jeho štyri sady francúzskych dverí vždy otvorené, privítajúc stály prúd patrónov, aby sa mohli pohybovať vo všetkých hodinách noci. Akonáhle sa dostanete na bar s medeným povrchom, požiadajte o špecialitu: neónový zelený Absinthe Frappe (tiež známy ako “zelené monštrum”), ktorý je vyrobený jednoducho s absinthom Herbsaint, anisetou a sódovou vodou. Chutí ako talianska cookie anízu. Ak máte pocit dobrodružstva, požiadajte o odber vzoriek zo zbierky absintí, ktorá zahŕňa odrody zo Švajčiarska (Kubler, Clandestine), Francúzska (Pernod, Grand) a Rakúska (Mata Hari).

obraz

Rush Jagoe

Vyskočte bublinu na Arnaud’s French 75

Čo objednať: francúzsky 75

Predtým, než si dokonca môžete vziať dúšok z tohto menovaného nápoja, získate starý New Orleans s prvým krokom do tohto teplo osvetleného jazzového baru zariadeného tvrdým drevom. Na Arnaud, jazz plave vo vzduchu, barkeeps nosia biele bundy, a každý koktail je prezentovaný s vkusom. Urobte to ako flapper (budete cítiť v upravenom priestore, vyzdobený zelenými koženými stoličkami, korálkami a pôvodnou šestihrannou dlaždicou) a usadiť sa v jednej z sametových gaučov, aby si objednali francúzsku 75. Šampanský koktail je vyložené koňakom, cukrom a nádychom citrónu a prezentované v jemnej tulipánovej flaute. Pomenovaný za delostrelectvo, ktoré sa používalo na francúzskych bojiskách počas prvej svetovej vojny, tento prevrat je menej o mestách New Orleans a symbolický pre francúzsky duch.

obraz

Rush Jagoe

Dopravte na Napoleon House Bar & Cafe

Čo objednať: Pimm’s Cup

Vaša ďalšia zastávka bude dojemná, takže si podľa toho napíšte svetlý Pimm’s Cup (Napoleonov dom je pripísaný zdokonalením kokteilu na báze likérov) a vyčistite žalúdok s muffletou. Na šunku, salámu, pastrami, švajčiarsky, Provolone a domácom talianskom šaláte sa tento masívny sendvič podáva teplo – a práve to, čo potrebujete v tomto momente na vašej jazve nasiakanej ceste. Tu máte tiež tri možnosti Pimm’s: originál s lemonádou a citrónovou limetkovou sódou, Satsumou pripravenou rumom a chrumkavým mandarínom a anglickým štýlom s osviežujúcou uhorkou. Neprehliadnite však históriu: Napoleonov dom je ďalším medzníkom francúzskej štvrte s viac ako 200 rokmi pod svojim opaskom a bol domovom primátora mesta v roku 1812 predtým, ako sa otvoril v roku 1920 ako obchodná taverna.

obraz

Rush Jagoe

Go H.A.M. na tropickom ostrove

Čo objednať: Ručný granát, Shark Attack

Žiadny výlet do NOLA nie je úplný bez toho, aby ste zastavili pitbu v najkrajšom a pravdepodobne najpopulárnejšom bare na ulici Bourbon Street. Spoločnosť “Domov ručného granátu”, ktorá bola založená v roku 1984, je vystužená papier-maché potápačmi vyčnievajúcimi zo stropu a palmami, ktoré boli vyrobené úplne z vianočných svetiel. Je to nemožné-miss miesto pre tých, ktorí hľadajú sladké, silné, a úplne bombujúce nápoje, aby sa roztrhli po ich prechádzky cez štvrťrok.

Najmä ručný granát nahromadil šialené sledovanie – s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli svojej náročnosti zaklopať vás na zadok. A to nie je úplne mimo značku: Držiak skla je naplnený na okraji s mrazeným melónom, alkoholom z alkoholu odolným proti 190 stupňom a zmesi tajných ingrediencií, ktoré majiteľ Pam Fortner udržal tak prísne, že vám bude platiť 250 dolárov za odmenu v hotovosti za ohlasovanie knock-off.

Ale je to Shark Attack, ktorý vás bude vracať späť. Experimentálny poriadok zahŕňa barmanov doslova búchať poplach, bombardovať vás s náporom fúkania a fúkanie plastu žralok do váš pohár. Ak máte šťastie, niekto by dokonca mohol biť čeľuste téma.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Robte to zatracenú vec. # #Sharkattack #isurvived #onassignment #nola #bourbonstreet #cocktails #damnthatsdelish #badgalrherhe

Príspevok, ktorý zdieľa Rheanna O’Neil Bellomo (@rheannaoneilbellomo)

Spievajte spolu s Patom O’Briensom

Čo objednať: Hurikán

Teraz, keď máte dostatok alkoholu, ste pripravení sa ponoriť do tohto rozľahlého murovaného salónika, ktorý sa môže pochváliť duelovými klavírami a čerpá docela dobrá klientela, od frat bros v lodnej obuvi až po mamičky, ktoré nosia perie. Stojí za to, aby ste sa pokúsili chytiť sedadlo vo vnútri a spievať, ale ak je to plné (čo je viac ako pravdepodobné), dvorčeková terasa, doplnená o pracovnú fontánu, je vaša najlepšia runner-up.

Ďalším kokteilom, ktorý sa narodil v New Orleans, hurikán je zahalený rumom, passionfruitovým likérom a limetkovou šťavou. A žiadne miesto to lepšie ako Pat O’Brien, ktorý vynašiel nápoj v 40tych rokoch minulého storočia, keď vďaka prebytku rumu vládol najvyšší vrchol tiki nápojov. Zdobené oranžovým plátkom a maraschino čerešničkou a zakončené ohýbateľnou neónovou slamou, je to typický tropický koktail pre tieto teplé dni a bujné noci pri baye.

obraz

Jonathan Boulton

Tujague je

Čo objednať: Kobylka

Tujague’s je pestrá v kulinárskom folklóriu, kompletný so strašidelnými príbehmi, príbehmi mäsiarov a prezidentskými návštevami (Roosevelt, Truman, Eisenhower a francúzsky De Gaulle tam všetci jesť). Ale je to mliečny, mátový a všadeprítomný dekadentný nápoj nazývaný Kobylka, ktorý kradne show v tomto 160 ročnom bare a reštaurácii. Cyprusový bar, ktorý tvrdí, že je najstarším stánkom baru v krajine, zrodil teraz známy kokteil, ktorý triasol creme de menthe s kremačným kakaom, ťažkým krémom a brandy. Výsledkom je prekrásne nepriehľadné sklo, ktoré môžete vrátiť späť (a pokračovať v objednávaní) rýchlejšie ako milkshake.

obraz

“Loc =” C
Rush Jagoe

Dva kroky vedľa ulice Francúzov

Bourbon Street je považovaný za kráľa, pokiaľ ide o historické zavlažovacie diery, ako aj o zúrivú párty, ale odvtedy sa odvráti od hlavného tahu a nájdete si kapsu jazzových klubov spolu s Francúzom, oveľa menej známym, ale oveľa viac obohacujúcim úsekom Francúzskej štvrte.

Vaša prvá zastávka by mala byť Café Negril, kde sa nočné súpravy líšia od duše po Karibiku až po jazz. Vybavený nádherným portrétom Bob Marley, faux palmami a neónovými svietidlami, priestor naozaj odráža jeho pokojnú atmosféru. Objednajte si kokteilové koktaily alebo lokálne tavené pivá predtým, ako sa budete otáčať na priestrannom tanečnom parkete.

Keď ste pripravení prejsť, stlačte tlačidlo Škvrnitá mačka, kde si môžete popíjať lacné pivo a nájsť tanečného partnera pre živú kapelu na pódiu v prednej časti rohu. Je to len v hotovosti a priestor je malý, ale je ideálny pre tých, ktorí nechcú vyhradiť pokrytie poplatku, alebo radšej počúvajú obaly než improvizovaný jazz.

Je tu aj Maison a DBA, ale budete musieť vyraziť nejaké peniaze, aby ste sa dostali do dverí – čo sa do konca noci cíti ako príliš veľa. Namiesto toho možno budete chcieť skombinovať 13 Monaghan pre neskoré nočné trúby ako Sriracha-slathered tator tot nachos.

Viac ako osem hodín boozin ‘a cruisin’ neskôr, uvedomujem, že nemám len svoje zručnosti v oblasti výskumu a Mapy Google ďakujem za to, že sa tento epický bar crawl na konci všetkých prehliadok. Štvrťročné široké chodbové ulice, dvojpodlažné verandy, dostatok vonkajších sedadiel a zdvorilostný postoj zapožičiavali “starému námestiu” dlhým a rozmaznaným nociam, na ktoré nikdy nezabudnete.

Teraz vstávajte a jazdite na býka.

Viac New Orleans Most Delish

Máme všetko to, čo jesť a piť v spoločnosti NOLA:

Pozrite sa na všetky naše úžasné príbehy v New Orleans.

Chcieť viac? Skúste tieto:

8 jedál, ktoré nemôžete nechať ujsť v New Orleans

Najlepšie brunch na vyliečenie vášho francúzskeho štvrte Hangover

Prečo potrebujete piť čakanku na kávu

Kód PIN pre neskôr:

obraz

Nasledujte Delish na Instagram.