Táto metóda drvenia je taká všestranná – môžete varenie bravčové alebo dokonca tresky rovnakým spôsobom. Keďže v zmesi mrkva je maslo, môžete grilovať, smažiť, pečieme alebo pečieme v rúre suché a pekné a zlaté.

Tento recept je od Jamieho potravinová revolúcia.

výnosy:

2

prísady
1
strúčik cesnaku
1
citrón
6
smotanové alebo obyčajné sušienky
2 polievkové lyžice.
maslo
4
vetvička čerstvej talianskej petržlenovej vňate
Morská soľ
Čerstvo mletý korenie
2 polievkové lyžice.
všestranná múka
1
veľké vajce
2
filé z kuracích pŕs bez koží
olivový olej
Smery
  1. Príprava kuracieho mäsa: Osušte cesnak a kôru citrónu.
  2. Vložte svoje sušienky do kuchynského robota s maslom, cesnakom, petržlenmi, citrónovou kôrou a štipkou soli a korenia. Zmiznite, kým zmes nie je veľmi jemná, potom nalejte tieto drobky na tanieri.
  3. Posypte múku na druhú platňu. Crack vajcia do malej misy a poraziť vidličkou.
  4. Ľahko škvrnite spodnú časť kuracích prsníkov. Položte štvorcový plastový obal nad každú z nich a niekoľkokrát zakaľte so spodnou časťou panvy, kým sa prsia trochu nevyrovnajú.
  5. Ponorte kurča do múky, kým nie sú obidve strany úplne potiahnuté, potom ponorte do vajíčka a nakoniec do ochutených omrvin. Stlačte drobky na kuracie prsia, aby sa držali – chcete, aby bolo mäso úplne potiahnuté.
  6. Ak chcete variť vaše kurča: Môžete buď piecť alebo smažiť kurča. ak pečenie, predhrievajte rúru na najvyššiu teplotu (475 stupňov), umiestnite kurča na panvicu a 15 minút variť.
  7. ak vyprážanie, položte panvicu na strednú teplotu, pridajte niekoľko dobrých oliviek olivového oleja a kuracie prsia pečiete 4 až 5 minút na každej strane, až kým nie sú varené, zlaté a krehké.
  8. Aby ste slúžili kuraciemu mäsu: Buď slúžte kuracie prsia celé, alebo nakrájajte na prúžky a nalepte ich na taniere. Krásne a jednoduché podávané s citrónovým klinom na stláčanie a malým posypávaním soli. Skvelé s krásnym čerstvým šalátom alebo jednoducho oblečené vegetariáni.

jamie oliver crunchy garlic chicken

David Loftus a Chris Terry