Je pravdepodobné, že práve teraz máte pravdepodobne slaninu v chladničke. A ak ste ako ja, milujete to. Making slaniny doma nie je raketová veda; ľudia o tom robia veľa, ale všetko, čo trvá, je trochu času a trochu plánovania, a to stojí za to. Prvým krokom je vytvrdzovanie bravčového brucha soľou, cukrom, javorovým sirupom a ružovou soľou (dusitan sodný). Hlavným účelom vyliečenia je zabrániť rastu baktérií na mäse a vytiahnuť nejakú vodu. Ak chcete skladovať, pevne zabaľte do plastu a držte ho v chladničke až 2 týždne. Ak z nejakého bláznivého dôvodu nemusíte jesť všetko za týždeň, môžete ho rozrezať na kusy, označiť a dať dátum a zmraziť až na 3 mesiace.

výnosy:

1

prísady
1/4 c.
košér soľ
C.
cukor
1 1/4 lyžice.
ružová soľ
1/4 c.
javorový sirup
3 lb.
Bôčik
Smery
  1. V sklenenej miešacej miske kombinujte soľ, cukor, ružovú soľ a javorový sirup. Vložte bravčové brucho do ukladacieho vrecka z plastového obalu. Pridajte vytvrdzovanie, vytlačte vzduch do vrecka a utesnite. Zmrznite ho, aby ste úplne pokryli brucho. Vložte vrecko do nádoby len v prípade, že unikne. Chladnite po dobu 8 dní a vrecko otáčajte každý druhý deň.
  2. Po 8 dňoch odstráňte bravčové brucho z vyliečenia, dôkladne opláchnite studenou vodou a vysušte papierovými uterákmi.
  3. Položte chladiaci stojan drôtu na panvicu a položte bravčové brucho na vrch. Ak budete fajčiť bravčové brucho, nechajte ju vyschnúť v chladničke minimálne 6 hodín alebo až cez noc. To je dôležité – mäso nebude mať dym, kým povrch nebude suchý.
  4. Potom oheň svojho fajčiara na 200 stupňov F a fajčiť brucho na 3 hodiny pomocou obľúbeného dreva. Vnútorná teplota mäsa by mala dosiahnuť 150 stupňov F. Ak chcete pražiť brucho, nemusíte ju vysychať; jednoducho pečte v rúre pri teplote 200 ° F počas 3 hodín.
  5. Nechajte slaninu vychladnúť na izbovú teplotu. Akonáhle je v pohode, dobre zabalte plastovým obalom a uložte do chladničky až 2 týždne alebo do mrazničky do 3 mesiacov.