V tomto klasickom britskom klasickom jedálnom lístku sú krehké kusy hovädzej sviečkovice a jahňacieho mäsa kombinované so zaparenou mrkvou, zeler a šalotkou a obložené Rýchle a ľahké pečivo disk. Toto jedlo je súčasťou nášho jedálneho lístka.

výnosy:

6

prísady
1
Rýchle a ľahké pečivo list
1 1/2 lb.
hovädzia sviečkovica
3/4 lb.
jahňacie mäso alebo teľacie obličky
soľ
korenie
2 polievkové lyžice.
repkový olej
1
šalotka
1
mrkva
1
celerová stopka
2 polievkové lyžice.
všestranná múka
2 c.
kvalitné hovädzie mäso
3 polievkové lyžice.
nesolené maslo
1 lyžička.
čerstvý tymian
Smery
  1. Predhrejte rúru na 400 stupňov F. Vytlačte veľký plech na pečenie s pergamenom. Rez veľa šálok na šesť diskov; usporiadať na list. Pečieme v hornej tretine rúry až do zlatého, 5 až 8 minút. Ochlaďte na drôtený stojan.
  2. Sezónne hovädzie mäso a obličky soľou a korením. Zahrejte veľkú a ťažkú ​​panvicu na stredne vysokú teplotu; pridať olej. Pracujeme v 2 až 3 šaržiach, mäso sautè, občas sa obracajte, až kým sa nepotvrdí. Každú dávku varíme 5 až 8 minút; odstráňte pomocou štrbinovej lyžice a odložte. Znížte teplo na médium; pridajte šalotku, mrkvu a zeleru na panvicu. Sautè až do zeleniny sú jemné, miešanie často, asi 6 minút. Miešajte múku a variť, neustále miešajte, 1 minútu. Vráťte mäso do panvice a pomaly ho premiešajte. Priveďte k varu, miešajte často a potom premiešajte maslo. Ochutnajte soľou a korením; pridajte tymian.
  3. Na servírovanie rozdeľte guláš medzi štyri misky a na vrchole každý s obalom na pečenie.

obraz

Ilustrácie Michaela Tolanda