obraz

David Paul Morris

Priznajme to: Je tu dobrá šanca, že ste si objednali šťastné jedlo, aby ste si dali hračky.

obraz

Youtube.com / Doktor Dinamite
1977-79: Peňaženka “McWrist”

Spoločnosť McDonald predstavila detské hračky v roku 1977 a prvé Happy Meal v roku 1979. V prvých dňoch sa všetky deti pokúšali o peňaženku “McWrist”. Plastová tvár nepovedala čas – oh, nie. Otočila sa otvorene, aby ukryla cennosti, ako napríklad desetník, ktorý ti dal tvoj otec, alebo žuvačku,.

obraz

Youtube.com / Mark Martinez
1979-81: Star Trek Memorabilia

Star Trek: film bola prvou propagáciou Happy Meal súvisiacej s filmom. K dispozícii bolo päť krabičiek, z ktorých každá mala hračku ako ďalšiu. A radšej sa staviť, deti prosili o dostatok výletov Golden Arches, aby získali Video Communicator: plastové zariadenie skrývajúce komiksové pásy vo vnútri.

obraz

Youtube.com / DUSTINTACIOUS
1982: Playmobil Toys

Na začiatku 80-tych rokov, kým sa politická správnosť rozbehla, bola spoločnosť McDonald’s miesto, kde dostanete šerifa a indické hračky. To znamená, že kým nebolo zistené, že sú dusivé nebezpečenstvá, po ktorých ste boli nútení vrátiť tvoju výmenu za zmrzlinový kužeľ.

obraz

eBay.com / bluehi1
1983-84: Hot Wheels

Vaše hranolky s veľkosťou pinta sa dodali s verziami najchladších automobilov, ako Cadillac, T-Bird a Corvette. Je úplne možné, že váš otec predstieral, že ste na zadnom sedadle svojho minivanu, aby mohol aj jeden.

obraz

eBay.com / katrinka21
1985-86: My Little Pony

Táto jemná záložka pony bola začiatkom McDonaldových rodovo špecifických hračiek. Bol to aj začiatok tisícok detí, ktoré hádzali záchvaty na zadnom sedadle minivanu po tom, ewwwwwwww! – hračka v krabici.

obraz

eBay.com / the_atlantic_emporium
1987: Zmeniteľné

Názov mohol použiť nejakú prácu, ale “Transformátor” už bol prijatý. Na konci dňa sa nikto nestaral o to, čo ich hračka nazýva: boli príliš zaneprázdnení tým, že zmenili vanilkové kužele a Big Macy na roboty.

obraz

eBay.com / bluegrasscollector
1988: McNugget Buddies

Boli to ako pánová zemiaková hlava, ale lepšie, pretože boli kuracie nug. Postavičky boli navrhnuté tak, aby podporovali nové Chicken McNuggets Happy Meal a každá z pôvodných 10 postáv prišla so zábavou – hoci nie nevyhnutne vyvinutou –
ako napríklad Rocker McNugget: “Som rád Rocker McNugget a myslím, že rock
a roll je skutočne RAD! “

obraz

eBay.com / madcaptoys
1989: Fry Kids

Je zrejmé, že McDonald’s bol posadnutý tým, že v neskorých 80-tych rokoch zmenil svoje jedlo na postavy, a preto mali ďalšie Potrebujete-it-teraz whammy v týchto Fry deti. Títo malí chlapi sa objavili v reklamách, vtiahli do Mickey D a ukradli detské hranolky. A zatiaľ čo mali vyzerajú ako hranolky, viac sa podobali na
plastový mop.

obraz

eBay.com / pite84
1990: tábor McDonaldland

Či už ste absolvovali rodinný výlet do národných parkov alebo postavili si v obývacej izbe vankúšovú pevnosť, potrebovali ste tento vonkajší výstroj, ktorý zahŕňal kuchynský kit, jedáleň, jedálenský set a sklápací pohár.

obraz

eBay.com / slugbuggreen!
1991: Tiny Toons Flip Cars

Získanie jedného z týchto výhonkov v krabici Happy Meal malo pocit, že zvíťazíte v lotérii, pretože akonáhle ste otočili toto auto tam bolo úplne rozdielne na druhej strane. A vodiči neboli znaky, ktoré sa McDonald’s snažil na vás nútiť. Nie, boli to priatelia, ktorých ste vedeli a milovali, ako Bugs Bunny a Elmyra Duff.

obraz

eBay.com / LuckyPennyShop.com
1992: Gadgety hry Nickelodeon

Tieto hračky vám umožnia priniesť domov, čo Nick urobil najlepšie v televízii: sliz (vo forme mikrofónu), obrovské oranžové záblesky (ktoré fungovali ako vodné pištole) a trikotové triky (ako ručná tlmiaca pištoľ).

obraz

eBay.com / perfectcornerscollectibles
1993: Barbie

Každá obľúbená bábika vyzerala trochu inak na McDonaldovej začiatku 90. rokov. Ona bola najprv menšia ako zvyčajne a bola úplne plastová. Nakoniec v roku 1993 predstavili bábiky Barbie s vlasmi, ktoré by ste mohli štetcom a dievčatá všade našli svoje svety obrátené hore nohami.

obraz

Youtube.com / BubblePOP Deti
1994: Happy Birthday Train

Rovnako ako my ostatní, McDonald’s nebol nad robením BFD o narodeninách. V roku 1994 sa stalo 15. ročníkom Happy Meal a oslavovali 15-ročný narodeninový vlak. Každá z diel spojila a znova priniesla všetky najlepšie postavy Happy Meal z minulosti. Ronald a priatelia, malá morská víla, Barbie, Berensteinské medvede – gangy tu!

obraz

Youtube.com / FastFoodToyReviews
1995: Mighty Morphin Power Rangers

Predtým, než sme zahrali Ktorý sex a mesto ste charakter? hra, otázka o mysli každého bola Ktorý Power Ranger ste? A bez ohľadu na to, s akou farbou ste určili, príslušná hračka Happy Meal určite potešila.

obraz

eBay.com / sweetnessvintage
1996: Space Jam plyšové hračky

Ako osláviť najlepší film všetkých čias – ten, ktorý preklenuje medzeru medzi generáciami a planétami? S niektorými z najviac baller plnené zvieratá vôbec. Z technického hľadiska ste museli platiť za malé deti, ale ulica, ktorú ste získali za to, že ste ich zbierali, všetko stojí za to.

obraz

eBay.com / christina_4154
1997: Sky Tanečníci

Má to niečo lepšie ako ťahať reťazec a pozerať sa na krásnu rozprávku, ktorá sa otáča oblohou? Nie. Odpoveď nie je. Mama a otec pravdepodobne získali väčšiu verziu tejto hračky pre vaše narodeniny, ale miniatúry boli rovnako zábavné.

obraz

eBay.com / dstvintage
1998: Tamagotchi Keychains

Tieto kľúčenky boli viac Tama-gotchya ako Tama-gotchi, pretože v skutočnosti nefungovali ako skutočné digitálne domáce zvieratá. Hovorili ste, že ste sa cítili tak cool ako váš najlepší priateľ priateľky staršej sestry, ktorý mal skutočnú vec.

obraz

eBay.com / kráľovské aukcie
1999: Mini Furbies

Na rozdiel od chlupatých, rozhovorov, pravidelných veľkokapacitných Furbies, ktoré môžete alebo nemusíte zamknúť v garáži len päť minút kľudu a ticho, boli títo malí ľudia ľahko obklopení. Ich najlepší (a jediný) prvok: oči, uši, prsty a zobáky, ktoré sa pohybovali stlačením tlačidla.

obraz

Youtube.com / FastFoodToyReviews
2000: Cisárova nová drážka

Jediná vec lepšia ako sledovanie The Emperor’s New Groove vo vašich jammies v sobotu ráno, spustila Kuzco a Yzma cez podlahu obývacej izby pri sledovaní filmu. Bonusové body, ak vaša postava vyhral závod proti vašim súrodencom.

obraz

Youtube.com / that90sguy
2001: Spy deti

Ak ste mali v držbe nejaký z rôznych špionážnych nástrojov (detektor pohybu, okuliare, neviditeľné pero) viazané na uvoľnenie Špiónske deti film, ste boli povýšený na “Big Kid” stav, pretože prišli s práve-vydané Mighty deti jedlo.

obraz

eBay.com / wizardfeline
2002: 100 rokov Disneyho

V spojení s udalosťou “100 rokov magie” spoločnosti Disney, McDonald’s debutoval 100 (rôzne, 100) figurky rôznych postáv. A zatiaľ čo tam nebola spôsob, ako by vás mamka odvezla na Mickeyho D 100 krát v priebehu celého mesiaca, kedy táto propagácia prebehla, určite si vyskúšali svoje najťažšie.

obraz

eBay.com / superheroplanet
2003: Hľadanie Nemo

Deti milovali tieto hračky, pretože sa im venovali kúpaniu času s Nemom a Dorym. Rodičia milovali tieto hračky, pretože dostali svoje deti, aby sa osprchovali.

obraz

Youtube.com / FastFoodToyReviews
2004: Lilo a Stitch

Pravdepodobne ste mali pocit sklamania, keď ste rozbalili tieto plastické postavy a vane Play-Doh – to je samozrejme, kým si neuvedomíte, že by ste mohli zaseknúť Play-Doh cez základňu každej postavy. Čo sa stalo ďalej? Stitch vyrastal v ružovom jazyku Play-Doh a Lilo zaznamenal trávu na Play-Doh.

obraz

eBay.com / jlouise77
2005: Zbierka mačiek a psov

Môžete si to zapamätať ako rok, v ktorom sa McDonald’s stalo nemožným: mali psy a mačky, aby spolu pokojne existovali. (Nezáleží na tom, že sú to malé, plyšové hračky, ktoré nie sú skutočné zvieratá.) Ich obojky pôsobili ako kľúčenky, takže ste ich mohli obliecť na svojom JanSport.

obraz

Youtube.com / DRIVE THRU HRAČKY
2006: Autá

Toto neboli len oslávené, Hollywood Hot Wheels. Mohli by ste vytiahnuť autá späť a pozerať sa na ich zväčšenie dopredu.

obraz

eBay.com / kjtreasures69
2007: American Idol

Mohli by ste sa obťažovať v spoločnosti McDonald’s na recykláciu svojich výrobkov z roku 1992 Nickelodeon (tieto vyzerali takmer totožné, Americký idol logo) – alebo by ste mohli spievať vaše malé srdce do tohto hračkového mikrofónu so snami stať sa ďalším Kellym
Clarkson.

obraz

Youtube.com / FastFoodToyReviews
2008: Digi Sportz

Bolo to lenivé dieťa Wii: Mohli by ste misku, skateboard alebo hrať tenis bez toho, aby ste premiestnili niečo iné ako prsty. Dreamz.

obraz

eBay.com / msjsinin
2009: Nerf Toys

Ak by sa tvoji rodičia nezbavili skutočných zbraní a loptičiek Nerf, mohli by si ich presvedčivo presvedčiť, aby ťa priviedli k McDonald’s, kde sa nachádzajú miniatúrne rakety a športové súpravy.

obraz

eBay.com / blackscarf
2010: Star Wars: Fingerboardy s klonovými vojnami

Tieto skateboardy s prstami boli inšpirované znakmi v animovaných Hviezdne vojny série, a boli to dokonalý spôsob, ako si naučiť svojich učiteľov v triede.

obraz

Youtube.com / FastFoodToyReviews
2011: Mladá spravodlivosť

Títo dospievajúci superhrdinovia v skutočnosti nerobili nič cool, ale naplnili vás s nádejou, že nie všetky puberty rokov sú úplne nepríjemné.