Ak ste vyrastali v hraní športu, ste oboznámení so sladkou, sladkou horečkou, ktorá prišla, keď ste videli, že mama vás naplnila Gatorade namiesto vody, ktorú môžete popiť po tréningu. Neonovo sfarbené športové nápoje boli prakticky dostatočným dôvodom na účasť na organizovanej atletike. Problém je, že vaše predpubertové, práve vyvinuté telo nepotrebovalo niečo, čo je ťažké na doplnenie paliva. Veľa športových nápojov sa zameriava na masy, ale sú vhodnejšie pre športovcov, ktorí potrebujú doplniť hladinu sodíka a glukózy po posilňovni. Tu sú tie, ktoré by ste sa mali vyhnúť na každodennom základe.

Gatorade

Priemerná fľaša s objemom 20 uncí obsahuje 34 gramov cukru, čo je takmer tretina odporúčaného denného príjmu žien. Obnoviteľné proteínové koktaily sú takmer také zlé, na 20 gramov cukru.

obraz

Facebook.com / Gatorade

Powerade

Keďže táto vec je konkurenciou spoločnosti Gatorade (vlastnená Coca-Cola a Gatorade je produkt PepsiCo), je logické, že obsah cukru je rovnaký: Fľaše s objemom 20 uncí majú 34 gramov.

obraz
Facebook.com / Powerade

Vitaminwater

Nenechajte sa zmiasť menom: Vitaminwater nie je taký zdravý, ako to znie. Budete mať 32 gramov cukru pre väčšinu fliaš s objemom 20 uncí.

obraz

Facebook.com / Vitaminwater

Čokoládové mlieko

Napriek tomu, že športové tímy to považujú za najlepší post-herný nápoj, je stále nabitý cukrom. Lahôdka z čokoládového mlieka Nesquik s objemom 8 uncí má 22 gramov cukru a Hershey je ešte horšia. Ich 12-ounčná fľaša má 44 gramov.

obraz
Facebook.com / Nesquik

Nasledujte Delish na Instagram.