obraz

Ethan Calabrese

S dekadentným vínom maliny tento tvarohový koláč vyzerá tak dekadentne, ako chutí.

výnosy:

1

Čas prípravy:

0

hodiny

40

min

Celkový čas:

7

hodiny

10

min

prísady
Pre kôru
15
grahamové keksy
3 polievkové lyžice.
cukor
1/8 lyžičky.
košér soľ
4 polievkové lyžice.
maslo, roztavené
Pre malinovú omáčku
6 oz.
maliny
3 polievkové lyžice.
cukor
Pre cheesecake
8 oz.
biela čokoláda, roztavená
4
8-oz. balenie smotanového syra pri izbovej teplote
1 1/4 c.
cukor
1/2 lyžičky.
košér soľ
1 polievková lyžica.
čistý vanilkový extrakt
4
veľké vajcia, pri izbovej teplote
3/4 c.
kyslá smotana
1/2 c.
ťažký krém
Smery
  1. Vytvorte kôru: Maslo s 9-palcovou panvovou pružinou a obalom dna a bokmi panvice v dvojvrstvovej hliníkovej fólii. Nastavte stojan v strede rúry a predhrievajte rúru na 350 °.
  2. V kuchynskom procesore alebo mixéri rozmiešajte grahamové krekery na jemné drobky. Pridajte cukor a soľ a pulz na kombináciu. Premiestnite do strednej misky, pridajte maslo a použite vidličku alebo prsty na miešanie zmesi, kým sa drobky nerozsvietia. Stlačte do spodnej a asi tretiny smeru hore na panvovú skriňu, potom zmrazte panvicu 10 minút.
  3. Vložte panvicu na plech a pečte kôrku, 10 minút. Nastavte na stojan na vychladnutie a znížte teplotu pece na 325 °.
  4. Make malinovú omáčku: V kuchyni procesor alebo mixér, pyré a cukru až do hladkej, asi 30 sekúnd. Prelejte jemným sitom nasadeným cez malú misku a tlačte na bobule, aby ste uvoľnili šťavy; odložte tuhé látky. Odložiť.
  5. Make cheesecake: Priveďte do varu stredný hrniec alebo čajovú kanvicu plnú vody.
  6. V čistej a suchej kovovej miske položenej nad panvou sotva vriacej vody roztaviť bielu čokoládu a miešať, až kým nebude hladká. Odstráňte z tepla a odložte ho na vychladnutie.
  7. Vo veľkej miske pomocou ručného mixéra alebo v miske stojaceho miešača pomocou šľahacieho nástavca, poraziť smotanový syr na médiu, škrabanie nadol podľa potreby, až do úplne hladkej, 3 až 4 minúty. Pridajte cukor a soľ a porazte a zlikvidujte nádobu podľa potreby až do hladkej a chumávej, 3 až 4 minúty. Pridajte vanilu a za 30 sekúnd porazte. Pridajte vajcia 1 naraz, bitkujte 1 minútu po každom pridaní a podľa potreby zotrite misku. Pridajte roztopenú bielu čokoládu, zakysanú smotanu a silnú smotanu a nasypte na nízku úroveň, kým nie je úplne zabalená a úplne hladká, asi 1 minútu.
  8. Nalejte cestovinový koláč na chladnú kôru a hladký vrch. Drop lyžičky malinovej omáčky na vrchole koláča. Použite drevený špíz alebo špáradlo, aby ste otáčali omáčkou do cesta. Vložte tvarohový koláč do hlbokej panvice na pečenie a položte na stredný stojan pece. Opatrne nalejte dostatočnú vriacu vodu na panvicu na pečenie, aby ste sa dostali do polovice strechy panvy s pružinou. Pečieme, kým hroch práve začína hnědnúť a prasknúť asi 1 hodinu a 30 minút. Vypnite rúru, otvárajte dvierka drevenou lyžicou a nechajte cheesecake pomaly ochladzovať vo vodnom kúpeli po dobu 1 hodiny.
  9. Odstráňte panvicu z pece, potom opatrne zdvihnite panvicu z vody a odstráňte fóliu. Nastavte koláč na regáloch a nechajte prísť na izbovú teplotu. Keď je celkom chladný, voľne zakryjte tvarohový koláč s plastovým obalom a nechajte ho zmraziť, 4 hodiny, alebo výhodne cez noc. Keď je pripravený na podávanie, starostlivo odstráňte strany pružiacej panvy.