Či telefóny by mali alebo nemali byť povolené na večeri je “byť alebo nie byť” našej generácie: existenciálna otázka, ktorá postihuje mäkké matky a fázy ľudí pod 30 rokov. Ale na Bodega Negra, bez ohľadu na váš vek, mobilné telefóny oplývajú – a to nie je, pretože spoločnosť nie je dobrá. Je to preto, že dezert je taký skvelý.

obraz

John Komar

Don Huevo je podpisom Manhattanu mexického spoločného podpisu. Názov znamená pán Egg v španielčine, čo vysvetľuje tvar vajec bielej čokolády a čokoládové mušle, ktoré lemujú obidve strany. A keď je umiestnený na vrchole stola, tak sú všetky telefóny. “Oni vedia, že príde a oni sú pripravení filmovať,” smeje sa Victor Santibanez, výkonný šéfkuchár Bodega Negra.

obraz

John Komar

Prezentácia stojí za dokumentovanie: Servery nalievajú horúcu karamelovú omáčku nad čokoládovú kupolu, tavia ju tak, aby sa rozbila, sa otvára ako kvetina. (Treba poznamenať, že šéfkuchári chodia do veľkej dĺžky, aby vytvorili čokoládový tvar, ktorý zmizne v priebehu niekoľkých sekúnd, farbia bielu čokoládu na malý balón a zavesia ju do sucha, keď je nastavený, balón sa roztrhá a čokoláda drží svoj tvar .) Čo zostalo, keď sa otvára dóza, je roztavený čokoládový koláč s horchátovou zmrzlinou, ktorá je samozrejme obklopená roztaveným neporiadkom bielej čokolády.

obraz

John Komar

Bodegra Negra držal Don Huevo na svojom dezertnom menu od jeho otvorenia, pričom trochu nezmenil recept okrem výnimočných príležitostí. “Vajcia sme na Valentína urobili ružovo a tento mesiac sme pre mesiac povedomia o autizme modlila,” hovorí Victor. V rušnej víkendovej noci vyletí z kuchyne najmenej 80 a aj keď reštaurácia udržuje atmosféru nočného klubu prísť večera (hovoríme o DJs, tlmené svetlá a tanec), dezert je stále najvýznamnejšou súčasťou večera.

Ak vaša pamäť zlyhá – koktaily majú tendenciu byť silné a hojné – stačí skontrolovať kameru.

Nasledujte Delish na Instagram.